Tarım Kredi

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Ettirme

Bireysel Emeklilik için geçtiğimiz yıllarda getirilen bir uygulama ile vatandaşlar sisteme otomatik olarak dahil ediliyor. Bu sebepten dolayı maaşlarda kesinti yaşanmaya başladı ve vatandaşlar durum neticesinde mağduriyet yaşadı. Ancak bankalar çeşitli uygulamalar ile BES cayma ve iptal gibi seçenekler geliştirdiler. Bu yazımızda sizler için Vakıfbank BES iletişim numarası, bakiye sorgulama, sözleşme iptali ve vakıf emeklilik müşteri hizmetlerine bağlanma adımlarını anlatacağız. Vakıfbank BES ile ilgili tüm detaylar haberimizde.. 

Vakıfbank Bireysel Emeklilik İptal Ettirme

Vakıfbank Bireysel Emeklilik sistemi normal standartlarda çalışan vatandaşların emeklilik öncesinde devlet tarafından sağlanan katkıdan faydalanarak birikim yapmasını amaçlamaktadır. Ancak bazı durumlarda vatandaşlar bu sistemden caymak ve iptalini gerçekleştirmek durumunda kalabiliyorlar. Bireysel Emeklilik Sistemi’ni pek çok farklı alternatif seçenek ile iptal edebilir veya cayabilirsiniz. BES iptalini; SMS yolu ile, Whsatapp ile, İnternet Şubesi aracılığı ile ve Vakıfbank’ın bir diğer sistemi olan Vakıf Emeklilik ile ve Çağrı Merkezi aracılığı ile yapabilirsiniz.

BES Devlet Katkısı

Bireysel Emeklilik Sistemi sayesinde geleceğinize yatırım yapabilirsiniz. BES sayesinde uzun vadeli yatırım yapmış olacaksınız. Ayrıca devlet tarafından emeklilik sözleşmesi kapsamında ödeme yaptığınız tüm katkı payı ödemeleri için %25 devlet katkısından faydalanabilirsiniz. Yani bu kapsamda her 100 TL. katkı payı ödemesi yaptığınızda devlet tarafından bir alt hesabınıza 25 TL. yatırım yapılacaktır.

Bireysel Emeklilik Sisteminde verilen devlet katkı paylarından yararlanmak için ilk 3 yıl sistemde kalmanız gerekiyor. İlk 3 yıl içerisinde sistemden çıkmanız halinde verilen katkı ödemelerinden yararlanamazsınız. Eğer üç yılı geçirmişseniz;

  • 3. yılın sonunda %15 oranında,
  • 6. yılın sonunda %35 oranında,
  • 10. yılın sonunda %60 oranında,
  • Emeklilik için hak kazanılması halinde ise devlet katkısının tamamından yararlanabilirsiniz.

Vakıfbank SMS Yolu İle BES İptali Nasıl Yapılır?

Vakıfbank tarafından Bireysel Emeklilik Sisteminden caymak ve iptal başvurusu için en basit yöntemlerden bir tanesi SMS yoludur. Tek bir kısa mesaj sayesinde BES iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz. Vakıfbank BES iptalinizi SMS aracılığı ile gerçekleştirmek için;

✔ “VEML” , “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası” , “CAYMA” , “Doğum Tarihi” aralarında birer boşluk bırakarak yazdıktan sonra alıcı bölümüne de “4933” yazarak “Gönder” butonuna basmanız yeterli olacaktır.

Mesaj metni bölümüne belirtilen bilgileri girip göndermenizin ardından iptal ve cayma talebiniz alınacaktır. İptal işlemi ile ilgili bir kısa mesaj ile bilgilendirileceksiniz. Gerekli işlem yapıldıktan en geç 10 iş günü içinde para iadeniz gerçekleşecektir.

Vakıfbank SMS Yolu İle BES İptali
Vakıfbank SMS Yolu İle BES İptali

Vakıfbank Çağrı Merkezi Aracılığı İle İptal Edilir mi?

Vakıf Emeklilik aracılığı ile BES sözleşmesinin iptalini gerçekleştireceğiniz bir diğer seçenek de Vakıf Emeklilik Çağrı Merkezi’dir. Çağrı Merkezi aracılığı ile Müşteri Hizmetleri ile iletişime geçerek Bireysel Emeklilik Sistemi’nizi iptal ettirebilirsiniz. Bu işlemde arama yapabileceğiniz iki farklı numara bulunmaktadır. Belirlenen numaraları aramanız halinde Müşteri Temsilcisi ile görüşme sağlayacaksınız. Yapacağınız görüşmeler sonucunda BES iptaliniz gerçekleşecektir. Vakıf Emeklilik çağrı merkezi numaraları;

✔ 0850 222 96 57 ve 444 9 237’yi tuşlayarak Vakıf Emeklilik çağrı merkezine ulaşabilirsiniz. Numaraları tuşlayıp arama tuşuna bastıktan sonra asistanın yapacağı yönlendirmelere göre “Bireysel Emeklilik Sözleşmesi Hakkında Bilgi Almak ve İşlem Yapmak İçin 2’yi tuşlamanız” gereklidir. Daha sonra asistan “T.C kimlik numaranızı” talep edecektir. Eğer sistemde kaydınız bulunuyor ise T.C kimlik numarasını girdikten sonra bilgilerinize erişim sağlanacaktır. Telesekreterin yönlendirmelerine göre Müşteri Temsilcinize bağlanarak BES iptalinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıfbank Çağrı Merkezi Aracılığı İle İptal
Vakıfbank Çağrı Merkezi Aracılığı İle BES İptali

İnternet Bankacılığı İle BES İptali Nasıl Yapılır?

İnternet Şubesi aracılığı ile de Bireysel Emeklilik Sistemini iptal edebilir ve sözleşmeden cayabilirsiniz. Gelişen teknoloji sayesinde çok kısa bir şekilde ve az bir işlem ile işlemlerinizi halledebilirsiniz. SMS ve Telefon ile yapılan başvuruların yanı sıra İnternet Şubesi aracılığı ile yapılan işlem biraz daha uzun sürebilir. İnternet şubesi aracılığı ile BES iptalinizi yapmak için izleyeceğiniz adımlar şu şekildedir;

İlk olarak Vakıf Emeklilik resmi internet sitesine giriş yapmalısınız.

Açılan pencerede sağ üst kısımda bulunan “Online İşlemler” kısmından “Online BES Şube Bireysel” sekmesine tıklayınız.

Vakıf Emeklilik Online İşlemler
Vakıf Emeklilik Online İşlemler

Karşınıza açılacak olan sayfada sisteme giriş yapmanız için gerekli olan bilgileri girmeniz gereklidir. Sisteme “Müşteri Numarası” ya da “T.C Kimlik Numarası” ve “Güvenlik Kodu” ile giriş yapmanız gereklidir. Tüm bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girmeniz ve “Giriş Yap” butonuna basmanız halinde BES Bireysel İnternet Şubesi’ne ulaşmış olacaksınız.

Vakıf Emeklilik BES Bireysel Giriş Sayfası
Vakıf Emeklilik BES Bireysel Giriş Sayfası

Güvenlik kodunuzu hatırlamıyor iseniz “Güvenlik Kodunuzu unuttuysanız buraya tıklayınız” bölümündeki linke tıklayınız. Açılan sayfada güvenlik kodunuzu yenilemeniz veya mevcut parolanızı öğrenmeniz için bir sayfa açılacaktır. Buradan sisteme kayıtlı e-posta ya da yine sisteme kayıtlı cep telefonunuz için SMS kanalını seçip bilgileri girdikten sonra “Gönder” butonuna basarak yeni parolanızı mail adresinize ya da cep telefonunuza alabilirsiniz.

Güvenlik Kodu Sistemi
Güvenlik Kodu yenileme sistemi

Sisteme giriş yapmanız halinde karşınıza açılacak “Menüler”den “Sözleşmelerim” sembolüne tıklayınız. Karşınıza açılacak sayfadan BES Sözleşmesi iptali için başvuru yapabilirsiniz.

Vakıf Emeklilik BES Sözleşmesi İptal
Vakıf Emeklilik BES Sözleşmesi İptal

Vakıfbank Whatsapp Yolu İle BES İptali Mümkün mü?

Hizmette sınır tanımayan bankalar Bireysel Emeklilik Sözleşmesi için pek çok farklı yöntem geliştirmişlerdir. Teknolojik gelişmeler göre yön bulan sistemlerden birçok işleminizi kısa zaman içerisinde kolay bir şekilde halledebiliyoruz. Vakıf Emeklilik sayesinde Bireysel Emeklilik Sisteminizi Whatsapp uygulaması üzerinden de iptal edebilirsiniz.

Müşterilerin Bireysel Emeklilik Sistemi ile ilgili tüm sorularını yöneltmeleri, işlemlerini kısa zaman içerisinde halletmeleri ve sorunlarına çözüm üretmek adına hazırlanmış olan uygulamadan yararlanmak için belirlenmiş olan iletişim numarası 0549 802 47 75 ya da 0549 802 47 79 sitem sayesinde birçok işlemi halledebileceksiniz. Cep telefonunuzda bulunan Whatsapp uygulaması aracılığı ile sorularınızı bu numaralar üzerinden iletebilirsiniz. Whatsapp Müşteri Hizmetleri hafta içi her gün 09:00 – 12:30 ve 13:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet vermektedir. Belirlenen bu saatler arasında çevrimiçi olarak hizmet veren sisteme tüm sorularınızı yöneltebilirsiniz. Halkbank bireysel emeklilik iptali de mümkün olmaktadır.

Vakıfbank Whatsapp Yolu İle BES İptali
Vakıfbank Whatsapp Yolu İle BES İptali

Vakıfbank Bireysel Emeklilik Bakiye Sorgulaması Nasıl Yapılır?

Otomatik olarak başlatılan Bireysel Emeklilik için biriken paralarınızdan haberiniz yok ise Vakıf Emeklilik tarafından olanak sağlanan “Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar” kategorisinden sorgulanabilmektedir. Bu uygulama yalnızca dört aylık bir süreç için geçerli olmaktadır. Hazırlanan yönetmeliğe göre 2021 dönemi için gerçekleştirilecek olan sorgulamalar yalnızca yapılabilmektedir.

Bu sistem ile bakiyenizi öğrenmek için ilk olarak “Vakıf Emeklilik” resmi internet sitesine giriş yapmalısınız. Daha sonra en altta bulunan resimli logolar halinde sıralanmış olan seçeneklerden “Hak Sahiplerince Aranmayan Paralar” logosuna tıklamanız gereklidir. Açılan sayfada iki şekilde sorgulama yöntemi bulunuyor.

  1. T.C Kimlik Numarası ile sorgulama,
  2. İsim, Soyisim ve Doğum Tarihi ile sorgulama kanallarından bir tanesini seçerek gerekli bilgileri girdikten sonra “Sorgula” butonuna basmanız gereklidir.

Sistemin süresi dolmadan bakiye sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf Emeklilik Müşteri Hizmetleri

Vakıf Emeklilik telefon bankacılığı sayesinde birçok işleminiz ile ilgili verilen hizmetlerden yararlanabilirsiniz. İnternet ve Mobil Bankacılık uygulamaları artık pek çok işlemde vatandaşlara yardımcı olsa da Müşteri Temsilcilerine de pek çok hususta ihtiyaç duyabiliyoruz. Vakıf Emeklilik Müşteri Hizmetleri telefon numarası 0212 310 37 24, Çağrı Merkezi numarası ise 0850 222 9 237’dir. Numaraları tuşlayarak Vakıf Emeklilik Müşteri Hizmetlerine hemen bağlanabilirsiniz. Vakıfbank Müşteri Hizmetleri aracılığı ile her türlü sorularınızı sorabilir ve sorunlarını çözebilirsiniz.

Vakıfbank tarafından Bireysel Emeklilik Sisteminizi belirttiğimiz şekillerde iptal edebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.