Tarım Kredi

Vakıfbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi 2022

Çalışmayan ev hanımlarının kredi başvurusu yapabileceği bankalardan bir tanesi de Vakıfbank’ tır. Ev hanımları hem kredi hem de kredi kartı talepleri ile Vakıfbank şubelerine gidebilir. Postaneden, evpara.com’ dan ev hanımlarına kredi verildiği bilinmektedir. 2021 yılında ev hanımlarına kredi verecek olan bankaların aradıkları bir takım şartlar bulunmaktadır. Bu şartlar dahilinde ev hanımlarının banka şubelerine giderek ya da farklı kanallardan kredi başvurusu yapmaları durumunda talepleri kabul edilecektir. Kredi almak isteyen ev hanımları içeriğimizde yer verdiğimiz ip uçlarına dikkat ederek kredi başvurularının kabul edilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca ev hanımlarına kredi veren bankalar ile ilgili de bilgi sahibi olabilirsiniz.

Vakıfbank Çalışmayan Ev Hanımlarına Kredi 2022

Bankalar tarafından finansman sağlanan gruplardan bir tanesi de ev hanımlarıdır. Ev hanımı, öğrenci gibi düzenli gelir sahibi olmayan kişiler bankalar tarafından dezavantajlı olarak ifade edilmektedir. Ev hanımlarına kredi verilmez demek bu noktada doğru olmayacaktır. Çünkü bankalar belirli şartları yerine getirmeleri dahilinde ev hanımlarına kredi verebilirler. Bankaların kredi başvuruları için müşterilerinden talep ettikleri bir takım evraklar vardır. Bu evrakların başında gelir belgesi gelmektedir. Kredi çekebilmek için ilk şart bankalara düzenli gelir sunmak olacaktır. Ev hanımları çalışmadıklarından dolayı düzenli gelire sahip olan kişiler olarak ifade edilmezler. Fakat herhangi bir ek gelirlerinin olması durumunda kredi çekmeleri mümkün olmaktadır.

Ev hanımlarına pek çok kamu kurumu tarafından iş kurmaları amacı ile hibe vermektedir. Kendilerini bu anlamda destekleyen kuruluşlar olarak karşımıza bankalar çıkmaktadır. Ev hanımlarının talep ettikleri krediler genelde düşük tutarlı olmaktadır. Gelir belgesi sunamayan öğrencilere dahi bankalar tarafından düşük tutarlarda kredi ve yine düşük limitlerde kredi kartı verildiği bilinmektedir. Bu anlamda kredi almak isteyen çalışmayan ev hanımları aşağıda ifade etmeye çalıştığımız tavsiyelerden istifade ederek banka şubelerine giderler ise, kredi başvurularının kabul edilmesi mümkün olacaktır.

Ev Hanımlarına Birkaç Tavsiye

✔ Bankalar tarafından kredi başvurusu kabul edilecek olan müşteri profili; 

 • Gelirini belgeleyebilen
 • Kredi notu yüksek olan
 • Daha evvel çektiği kredileri düzenli ödeyen
 • Kredi kartı ekstrelerini aksatmayan
 • Diğer bankacılık ürünlerini kullanan kişiler olmaktadır.

 ❌Konuyu ev hanımları açısından ele aldığımızda; 

 • Çalışmayan ev hanımlarının geliri yoktur.
 • Daha evvel banka ile ilişkisi olmamışsa kredi notu oluşmamıştır.
 • Belki daha önce kredi kullanmamıştır.
 • Kredi kartı eşinin ek kartıdır.
 • Vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı olmayabilir.

Bu açıdan bir kıyaslama yaptığımızda bankaların çalışmayan ev hanımlarına kredi vermesi için herhangi bir sebep görünmüyor. Yani bu durumda herhangi bir banka şubesine giderek kredi başvurusu yapılması durumunda bankalar tarafından ev hanımlarının kredi başvuruları kabul edilmeyecektir. Fakat aşağıda  ifade edeceğimiz tavsiyelerden yararlanarak kredi talebi ile banka şubelerine gidebilirsiniz.

1- İpotek Göstermek : Banka müşterileri tarafından çok kullanılmak istemese de kredi çekmenize imkan verebilecek olan yöntemlerden bir tanesi de ipotek göstermek olacaktır. Çalışmayan ev hanımları, oturdukları konutlarının kendi namlarına kayıtlı olması durumunda rahatlıkla kredi çekebilirler. Ancak konutların tapusu eşlerinin üzerine ise bu durumda eşin rızası aranmaktadır. İpotekli olarak verilen ihtiyaç kredilerine başvurmanız durumunda yüksek meblağlarda kredi almanız da mümkün olacaktır.

2- Kefil : Kredi çekmek için kullanılabilecek yöntemlerden bir tanesi de kefil göstermek olacaktır. Kefilde de aranan bazı şartlar bulunmaktadır. Bu kefilin düzenli geliri olması, kredi notunun yüksek olması gibi şartlar bulunması dahilinde ev hanımları kredi alabilirler.

3- Ek gelir sunulması : Bankalardan ev hanımlarının kredi almalarına olanak tanıyan işlemlerden bir tanesi de bankaya ek gelir sunulmasıdır. Ev hanımları herhangi bir iş yerinin ortağı ise, ya da sahip oldukları bir taşınmazları varsa örneğin kira kontratı yolu ile bankalardan kredi almaları mümkün olmaktadır.

4- Emekli maaşı : Bankalarda kredi başvurusu kabul edilecek olan kesimlerin başında maaş müşterileri gelmektedir. Çalışmayan ev hanımlarının emekli olmaları durumunda bankalara yapacakları kredi başvuruları kabul edilecektir. Emekli maaşı belgelenebilir bir gelir olarak kabul edildiğinden dolayı kredi almanız mümkün olacaktır.

5- Bankalardaki varlıkları : Bankaların ev hanımlarının kredi başvurularının kabul edilmesini sağlayabilecek referanslardan bir tanesi de banka hesaplarındaki varlıklar olacaktır. Şayet bankada sahip olunan yatırım hesapları kredi almanıza yardımcı olacaktır.

6- Kredi  notu : Kredi notunuzun yüksek olması dahilinde bankalardan kredi almanız mümkündür. 5. maddede bahsettiğimiz bankalardaki varlıklar bir kredi notunuzun oluşmasına ve bu kredi notunun yüksek olmasına sebep olacaktır.

Kredi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler

Ev hanımları banka şubelerine kredi başvurusu için gittiklerinde aşağıdaki belgeleri sunmaları gerekmektedir.

 • T.C. kimlik fotokopisi
 • Gelir belgesi (ek gelire dair belgeler de olabilir.)
 • İkametgah belgesi
 • Son 3 aya ait elektrik, su, doğalgaz faturası
 • Teminatlara ilişkin belgeler

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren pek çok banka bulunmaktadır. Şubelere gelir belgesi sunamayanlara da elbette ki bir tavsiyemiz olacaktır. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık aracılığı ile başvurulacak olan e-kredilerden herhangi bir evrak vs. talep edilmemektedir. Bu sebeple gelir belgeniz olmadan da şubelere  gitmeden internet aracılığı ile kredi başvurusu yapabileceğiniz bankalar aşağıdaki gibidir;

 • Türk Ekonomi Bankası – CEPTETEB
 • QNB Finansbank – Enpara.com
 • Türkiye İş Bankası – Anında Kredi
 • Aktifbank – N kolay kredi
 • Akbank – Şubeye Gitmeden Kredi 
 • Denizbank – Cebimde Kredi ile herhangi bir evrak sunmanıza gerek kalmadan kredi başvurunuzu kolaylıkla yapabilirsiniz. VakıfBank’tan kredi kartı başvurusu da yaparak acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor

Vakıfbank, internet üzerinden Anında Kredi imkanı sağlamaktadır. Bu kredilerden yararlanabilmeniz için mobil bankacılığı kullanmanız gerekmektedir. Bireysel müşteriler verilecek olan bu kredilerden yararlanabilirler.  İnternet üzerinden verilecek olan krediler müşterilere pek çok kolaylık sağlamaktadır. Özellikle resmi tatiller ve hafta sonları da dahil olmak üzere kredinizi kullanabilirsiniz. 02:50 ile 03:30 saatleri dışında kredi başvurusu yapabilirsiniz.

Mobil bankacılık aracılığı ile kredi başvurusu : Mobil bankacılık üzerinden kredi başvurusu yapmak isteyenlerin başvurular > ihtiyaç kredisi başvurusu bölümünü tıklaması gerekiyor. Daha sonra burada yer alan formu eksiksiz olarak doldurup kredi talebinizi bankaya iletebilirsiniz. Yine internet bankacılığı aracılığı ile de kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

VakıfBank Anında KrediDiğer ücretlerKredi maliyet oranı
TutarVade FaizTaksit TutarıKredi Tahsis ÜcretiEfektif Yıllık Faiz Oranı
30.000 TL36 Ay% 1.25761,81 TL150 TL% 19,8519
9.000 TL36 Ay% 1.35235,65 TL45 TL% 21,5673

Yukarıdaki tabloda örnek kredi hesaplamasına yer verilmiştir. Kredi tutarlarına göre faiz oranları değişecektir. 9 bin TL krediye 36 ay vadeli olarak kullanılması durumunda yüzde 2,25 faiz oranı uygulanırken, 30 bin TL krediye yine 36 ay vadeli olarak yüzde 2,05 faiz uygulanacaktır. Kredinin kullanılabileceği en düşük vade 3 ay olmaktadır. Banka maaş müşterisi olmayanların kullanacaklar kredi tutarı 9 bin TL olmaktadır. Maaş müşterileri ise 30 bin TL’ ye kadar kredi kullanabilirler.

T.C. kimlik numarası, telefon numarası ve onay kodunu girerek bireysel ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için tıklayınız.

SMS ile kredi başvurusu : KREDI, T.C. kimlik numarası, aylık gelir bilgisini aralarında bir boşluk bırakarak 5724‘ e gönderebilirsiniz. Anında kredi kampanyası ile ev hanımları 9 bin TL’ ye kadar kredi kullanabilir. işlemi yaparak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi başvurularınızın sağlıklı olması ve olumlu sonuçlar alabilmeniz için kredi notunuzu öğrenmeniz gerekmektedir. Kredi notunuz hakkında bilginiz yoksa içeriğimizden öğrenebilirsiniz.

Vakıfbank Taksitli İhtiyaç Kredisi

Ev hanımları ek gelir sunabildikleri durumlarda bankalara giderek de kredi başvurusu yapabilir. Vakıfbank tarafından verilen taksitli ihtiyaç kredileri bu anlamda işinizi görecektir. 36 aya varan vadeler ile kredi kullanabilirsiniz. Aylık ya da 3 aylık dönemler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Bu kredi belirli bir teminat karşılığında kullandırılmaktadır. Bu amaçla kredi almak isteyen ev hanımlarının bankalara bir taşınmazı var ise ipotek yolu ile bu taşınmazı göstermeleri gerekmektedir. Kredi, hayat sigortası dahilinde kullanılmaktadır. Ticari kişiler dışında bu kredilerden sicilleri düzgün olan kişiler yararlanacaktır. Ayrıca bankanın internet sitesinde yer alan ifadesi ile belirli ve düzenli bir gelir sahibi kişiler bu kredilerden yararlanabileceklerdir.

Ev hanımlarının emekli olması, bankaya düzenli gelir sunabilmeleri, ek gelir sunabilmeleri ya da ipotek göstermeleri dahilinde bu kredilerden yararlanmaları da mümkün olmaktadır. Ayrıca ipotekli krediler yardımı ile bir mal varlığına sahip olan ev hanımlarının da kredi kullanabileceğini söylemiştik. Taksitli ihtiyaç kredilerinin faiz oranları yüksek olurken ipotek karşılığı kullandırılacak olan kredilerin faiz oranları daha düşük olmaktadır. Bu kredilerden yararlanarak ev hanımları finansman ihtiyaçlarını karşılayabilirler.

Öğrenci kredisi bu konuda en güzel örneklerden biridir. Öğrenciler de gelir belgesi sunamayan kişiler olmalarına rağmen kendilerine Vakıfbank tarafından kredi verilmektedir. Ancak bu kredilerin limitleri düşük olmaktadır.

Ev hanımlarının kredi alabilmeleri için uygulayabilecekleri taktiklerden söz ettik. Bu maddeleri göz önünde bulundurarak bankalara ihtiyaç kredisi talebi ile gidebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Fatma akdovan dedi ki:

  Ben ev hanımıyım ev hanıihtiyac kiredi başvurusu yapacam 6 sonrageri odemeli

 2. Gülüzar dedi ki:

  Mrb ben ev hanımıyım kredi cekmek istiyorum esimin uzerine araba var onu ipotek gostererek kredi cekebilirmiyiz

 3. Ayşe dedi ki:

  Hayırlı ramazanlar ben ev hanımıyım benim 10. Bin TL ihtacim var temizlik işlere gidyorum ayda 2.000 3.000 TL kazanıyorum her ay düzenli yatırırim Ramazan’da para ihtacim var acil bir yardıma yetiseniz çok memnun olurum ramazan ayındayız fazla iş yok bende oruclu olduğum için bir ay calisicam onbin TL olursa evin ihtaclari evin kirası karşılarım çocuklar okula gidiyor onlarında ihtaclari var kocam çalışıyor kredi kart borcunu ödüyor ihtaclarimizi ortak karşılıyoruz yardımcı olsanız ramazan bitmeden eksilerim allim iyi yaksamlar

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.