Tarım Kredi

Vakıfbank Dolar Hesabı Açma ve İşletim Ücreti

Yatırım amaçlı Türk Lirası hesabı yerine döviz hesabı da açabilirsiniz. Vakıfbank’ ta açılacak olan vadesiz hesaplardan işletim ücreti alınmaktadır. Şubeler aracılığı ile hesap açabileceğiniz gibi internet bankacılığı, mobil bankacılık gibi yöntemleri de kullanarak da hesap açmak için başvuru yapabilirsiniz. Vadesiz hesap açmak istiyor, ancak bakiyeniz bittiğinde de finansman sağlamak istiyorsanız kredili bankomat hesabı açabilir ya da var olan hesaplarınızı kapatabilirsiniz. Vakıfbank hesap ücretini normal şartlarda alıyor. Ancak açacağınız e-vadeli hesaplardan herhangi bir işlem ücreti alınmamaktadır. İçeriğimizden dolar hesabı açma ve işletim ücreti hakkında bilgi alabilirsiniz.

Vakıfbank Dolar Hesabı Açma ve İşletim Ücreti

Bankalarda açabileceğiniz iki hesap türü olduğunu söyleyerek konuya başlıyoruz. Açacağınız hesaplar yapacağınız işlemlere göre elbette ki değişiklik gösterecektir. Vakıfbank şubelerine giderek kolaylıkla bir hesap açtırabilirsiniz. Ancak önemli olan bu hesapların amacına uygun olarak açılmasıdır. Yatırım, birikim artık ne derseniz deyin bu amaçla hesap açacak olanların vadeli hesap açmaları gerekiyor. Vadeli hesaplar belirli bir tutar yatırılarak açılmaktadır. Hesap açılışında bir vade belirlenir. Bu vade dahilinde paranız hesapta kalır ve vade bitiminde paranızı faiz ile birlikte çekersiniz.

Vakıfbank Dolar Hesabı
Vakıfbank Dolar Hesabı

Bir diğer hesap türü olan vadesiz hesaplar, sürekli olarak para yatırma ve para çekme işlemi yapacak olanlar içindir. Vadeli hesaplarda vade bitmeden evvel para çekimi yaptığınızda, vadeniz bozulur ve faiz geliri elde etmeniz mümkün olmaz. Ancak vadeli hesaplarınızdan günün her saatinde para çekebilirsiniz. Vakıfbank’ tan açacağınız hesaplar da Yabancı para (YP) cinsinden olabilir. Ancak döviz cinsinden hesaplara verilecek olan faiz geliri diğer mevduat faizlerinden farklı olmaktadır. Halkbank’tan da  Dolar Hesabı açabilirsiniz.

Vakıfbank Vadesiz Döviz Tevdiat Hesabı

Döviz tevdiat hesabı açabileceğiniz bankalardan bir tanesi de Vakıfbank olmaktadır. Vadesiz hesaplarınız ile 7 gün 24 saat para çekme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Döviz tevdiat hesabı açmak isteyenler T.C. kimlik belgeleri ile banka şubelerine giderek hesaplarını açabilirler. Ayrıca 0850 222 07 24 numarasını arayarak hesap açma işlemi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık gibi kanallardan da hesabınızı açabilirsiniz.

Vakıfbank’ tan açacağınız hesaplardan kesilecek olan işletim ücreti yıllık 96 TL.‘ dir. Bu da aylık 8 TL.‘ ye denk gelmektedir. Şayet yatırımlarınızdan faiz geliri elde etmek istiyorsanız bu durumda vadeli YP hesabı açmanız gerekecektir.

Vadeli Döviz Tevdiat Hesabı

Yatırım yapmak ve faiz geliri elde etmek isteyenlerin açabilecekleri hesaplardan bir tanesi de şüphesiz vadeli döviz tevdiat hesabı olacaktır. Uzun vadelerde meydana gelebilecek olan faiz hareketliliğinden etkilenmek istemeyenlere sunulabilecek olan risksiz yatırım araçları olarak karşımıza vadeli yabancı para hesapları çıkmaktadır. Vade bitiminde paranızı anapara + faiz olarak geri çekebilirsiniz.

Vadeli Döviz Tevdiat Hesabı
Vadeli Döviz Tevdiat Hesabı

Vadeyi bozmanız ve para çekmeniz durumunda faiz geliri elde etmeniz mümkün olmayacaktır. Şayet vade bitiminde paranızı çekmezseniz bu durumda vade yenilendiğinden dolayı bir dahaki vade bitimine kadar yeniden faiz geliri elde edeceksiniz.

Vadeli YP hesaplarının özellikleri aşağıdaki gibidir; 

 • Bankaca belirlenen faiz oranları brüt olmaktadır.
 • Piyasada meydana gelen hareketlilikten etkilenmezsiniz.
 • Vade bitimine kadar uygulanacak olan faiz oranları sabittir.
 • Dolar, euro gibi yabancı para cinslerinden hesabınızı kolayca açabilirsiniz.

Ayrıca mevduat faizleri hakkında bilgi edinerek TL ya da yabancı para cinsinden hesap açabilirsiniz.

Vakıfbank Dolar Hesabı Nasıl Açılır?

Dolar hesabı açmak için kullanabileceğiniz pek çok yöntem vardır.

1- Banka şubesi : Banka şubelerine giderek vadeli ya da vadesiz dolar hesabı açacağınızı bankadaki görevliye söylemeniz durumunda sadece T.C. kimlik fotokopisini teslim ederek hesabınızı açabilirsiniz.

2 – Çağrı merkezi : Bankanın 0850 222 07 24 numarasını arayarak vadeli ya da vadesiz hesaplarınızı kolayca açabilirsiniz.

Vakıfbank Dolar Hesabı Nasıl Açılır?
Vakıfbank Dolar Hesabı Nasıl Açılır?

Öncelikle banka ya da müşteri numarasını tuşlayınız. Bilmiyorsanız T.C. kimlik numaranızı tuşlayabilirsiniz. Başvuru, hesap açma, vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı açmak için adımları takip edebilirsiniz. Ayrıca müşteri hizmetleri aracılığı ile hesap açabilirsiniz.

3- İnternet bankacılığı / Mobil bankacılık : Öncelikle internet bankacılığı ya da mobil bankacılığa müşteri numarası/ T.C. kimlik numarası ve şifre yazarak giriş yapmanız gerekiyor. Daha sonra hesaplar bölümüne tıklayarak vadeli/vadesiz dolar hesabı başvuru alanını doldurmanız gerekmektedir. İnternet bankacılığına giriş yaparak hesap açmak için tıklayınız.

4- ATM : Vadeli ya da vadesiz dolar hesabı açabileceğiniz yöntemlerden bir tanesi de banka ATM’ sidir. ATM’ lere giderek hesap başvurusu butonuna basarak kolayca hesabınızı açabilirsiniz.

Vakıfbank Dolar Hesabı Faiz Oranları

Bankadan vadeli Dolar tevdiat hesabı açmanız durumunda, vadelere ve yatırdığınız tutara göre faiz geliri elde etmeniz mümkündür. Vade ve tutarlara göre banka tarafından verilecek olan faiz oranları aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

USD 5.000-5.000.000 aralığında vade süresine göre faiz oranı aşağıdaki gibidir:

 • 32-91 Gün %2,25 faiz oranı
 • 92-180 Gün %2,40 faiz oranı
 • 181-370 Gün %2,50 faiz oranı

Yatıracağınız tutarı ve vadeyi seçerek siz de faiz geliri elde edebilirsiniz. Ayrıca banka tarafından oluşturulmuş olan mevduat hesaplama aracını kullanarak elde edebileceğiniz faiz gelirini hesaplayabilirsiniz.

Daha çok faiz geliri elde etmek isteyenler banka şubelerine gitmeden internet ya da mobil bankacılık hizmetlerinden yararlanarak e-mevduat hesaplarını açabilir.

Vakıfbank E-Mevduat Hesabı

E-mevduat hesaplarında herhangi bir hesap işletim ücreti bulunmamaktadır. Banka şubelerine gitmeden, internet bankacılığını kullanarak açabileceğiniz hesaplardan daha fazla faiz geliri elde etmeniz mümkün olmaktadır. E-vadeli hesap açmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

 • İnternet bankacılığına giriş yapınız.
 • Hesaplarım bölümüne giriniz.
 • Buradan e-vadeli hesap açma menüsüne tıklayınız.

Bu yöntemleri mobil uygulama yolu ile de kullanabilirsiniz. 1 günden 365 güne kadar vade belirleyebilirsiniz.

E-vadeli hesapların sağlamış olduğu pek çok avantaj vardır.

 • Şubelere gitmeden para yatırabilir ve hesabınızı açabilirsiniz.
 • Banka tarafından vadenizin yenileneceği dönemde avantajlı faiz oranları sunulur.
 • Hesabınıza otomatik ödeme talimatı vermeniz durumunda 30 gün ile 365 gün vadeli hesaplarınızda açılışta uygulanan yüksek ”Hoşgeldin faizleri” uygulanır.
 • Vade bitmeden evvel hesabınızdan para çekimi yapmanız durumunda vade bozulmaz ve faiz geliri elde etmeye devam edersiniz.
 • E-vadeli hesap açılışları için 1.000 TL, 1.000 Euro ya da 1.000 Dolar yatırmanız gerekiyor. 1.000 doların altında para yatırmanız durumunda hesabınız açılmaz.
 • Ayrıca bu tutarların üzerinde hesap açmanız durumunda verilen faiz oranlarında bir puan daha fazla faiz kazanırsınız.
 • Vadeler 1 gün ile 365 gün arasında değişmektedir.
 • Faiz oranları brüttür.
 • Şayet hesabınızı açarken bankaya talimat verirseniz bu durumda vadeniz bitince hesabınızdaki tutar vadesiz hesaplarınıza aktarılacaktır. Ayrıca faizin de bu hesaplara aktarılmasını talep edebilirsiniz.
 • 1 yıl vadeli olarak 25 bin TL ve üzerinde hesap açmanız durumunda hazine ihalelerine katılma hakkına sahip olursunuz.
 • İş saatlerinde 14:00′ da açacağınız hesaplarda vade yine aynı gün olmaktadır.

Vakıfbank Mevduat Hesabı Ücretleri

Bu ücretler dahilinde işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Masraf AdıAsgari TutarAsgari OranAzami TutarAzami OranAçıklama
Son bir yıldan evvel hesap hareketleri için ekstre ücretleri6.00 TL0.0060.00 TL0.00BSMV hariçtir.
Bir yıldan önce arşiv araştırması gereken belge60.00 TL0.0060.00 TL0.00BSMV hariçtir.
Bir yıldan evvelki dekont bastırma6.00 TL0.006.00 TL0.00BSMV hariçtir.
Kredili mevduat hesabı özeti gönderim ücreti5.00 TL0.005.00 TL0.00BSMV hariçtir. Posta gönderim maliyeti kadar alınmaktadır.
Vakıfbank Mevduat Hesabı Ücretleri

Vakıfbank Kredili Bankomat Hesabı Kapatma

Bakiyelerinde tutar olmasa da belirlenen limit dahilinde acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasını isteyenler kredili bankomat hesaplarına başvuru yapabilir. Bu hesaplar banka şubelerine giderek açılmaktadır. Kredi çektiğinizde ana para ve faiz ile birlikte ödeme yapmanız gerekiyorken kredili bankomat hesapları sadece faiz ödemenizi sağlar. Banka şubelerine giderek başvuru yapmanız durumunda size verilen limit dahilinde hesabınızdaki tutarı çekebilirsiniz.

Para yatırma işlemi yaptığınızda ise bakiyenizin eksi olan kısmı artıya doğru yönelecektir. Kredili bankomat hesaplarından para çekimi yapıldığı ve borcun kapatıldığı zaman arasında geçen süre hesaplanır ve bankaca belirlenen faiz oranı dahilinde bir hesaplama yapılır. Bu hesaplar genel olarak avans hesapları olarak isimlendirilmekte ve bankaların maaş müşterilerine açılmaktadır. Bankomat hesaplarının özellikle emekli maaş müşterileri nasıl kullanılacağını bilmediklerinden dolayı bakiyeleri sürekli olarak eksiye düşmektedir ve bunun bir sorun olduğunu düşünürler. Aksine bu bir sorun değildir. Ancak banka şubelerine giderek kredili bankomat hesaplarınızın kapatılmasını talep edebilirsiniz. Hesapların kapatılabilmesi için borcunuzun olmaması gerekmektedir. Vakıfbank yurtdışı para havalesi yapabilirsiniz. Para havalesi ücretlerini inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank’ tan dolar hesabı açabilir ve yabancı para cinsinden birikimlerinizi yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.