Tarım Kredi

Vakıfbank Ev Hanımı Kredisi ve Kartları 2022

Vakıfbank tarafından finansman desteği sağlanan pek çok kesim vardır. Bu kesime ev hanımları da dahildir. Vakıfbank şubelerinden, internet bankacılığı ve mobil bankacılık gibi kanallar üzerinden kredi ve kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca başvuru sonucunuzu sorgulayabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartının pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajları da inceleyebilir, başvurunuzu yapabilirsiniz. 

Vakıfbank Ev Hanımı Kredisi ve Kartları 2022

Bankalar müşterilerine finansman sağlıyor, ancak belirli şartlar dahilinde! Mevzu bahis ev hanımları olunca konuyu derinden incelemek gerekiyor. Ev hanımları evin idaresinden sorumlu kişiler olarak karşımıza çıkıyor. Yükleri çok ağır. Çocuğun okul masrafı, mutfak masrafı, ee bir kaç parça da kendime bir şeyler alayım deyince şu anki ekonomik durumda ay sonunu getirmek zor oluyor. Özellikle bir tarafın çalıştığı evlerde geçinmek oldukça zor. Fiyatlar sürekli artıyor, çocuklar büyüdükçe ihtiyaçları da büyüyor.

Ev ve aile ilgili bütün yük bayanların üzerinde. Ev hanımları gelirleri olmayan kişiler olduklarından dolayı, ek gelirleri de yoksa eşlerinin eline bakmak durumundalar. Hal böyle olunca kredi ya da kredi kartı gibi bankacılık ürünlerine ihtiyaç duyuyorlar. Uygun faiz oranları ile kredi veren bankaların başında elbette ki devlet bankaları geliyor. Bankalar, verdikleri bu kredileri elbette ki geri ödemesi mümkün olmak kaydı ile veriyor. Çalışmayan ev hanımları da türlü türlü ihtiyaçları için krediye ihtiyaç duyuyorlar. Ancak üzülmeyin. Ev hanımlarına kredi veren bankalar yok değil. Bankalar belirli şartların taşınması dahilinde ev hanımlarına finansman imkanı sunuyor.

Vakıfbank Kredi 
Vakıfbank Kredi

Vakıfbank’ tan kredi almak için başvuru yaptığınızda banka elbette ki önce kredi notu ve gelir durumuna bakacaktır. Ev hanımları gelirleri olmadığından ve hatta kredi notları dahi oluşmadığından dolayı mağdur olabilir. Bankalarda kredi başvurularınızın kabul edilmesi için size sunacağımız yöntemler ile bankalardan eli boş dönmeyeceksiniz.

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Veriyor mu?

Vakıfbank bireysel ihtiyaçların karşılanması amacı ile finansman sağlayan bankalar arasında yer almaktadır. Beyaz eşya, mobilya, evlilik, eğitim vb. ihtiyaçların karşılanması amacı ile verilen bu kredilerden ev hanımları da yararlanabilir. Verilen taksitli ihtiyaç kredisinin özellikleri aşağıdaki gibidir;

 • 60 aya varan vadeler
 • Aylık, 3 aylık ödeme dönemleri
 • Değişen taksitli ödeme dönemleri
 • Hayat sigortası
 • İstihbaratın olumlu olması
 • Belirli ve düzenli geliri olması 
 • Teminat gösterilmesi 
Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi 
Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi

Ev hanımlarının normal şartlarda verilen bu kredilerden yararlanamayacağı şeklinde bir görüntü vardır. Fakat teminat yolu ile kredi kullanılması mümkün olacaktır. Vakıfbank ve Ziraat Bankasının yanı sıra Halkbank da çalışmayan ev hanımlarına kredi veriyor. Bu kredilere de başvuru yapabilirsiniz.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Görüldüğü gibi kredi özellikleri arasında belirli ve düzenli bir gelire sahip olmak şartı yer almaktadır. Ev hanımları normal şartlarda düzenli gelire sahip olmayan kişiler arasında olduklarından dolayı bankalar tarafından kredi başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu noktada ev hanımlarına tavsiyemiz herhangi bir yerden aldıkları gelir var ise bunları belgelemeleri olacaktır. Örneğin eşiniz ile sahip olduğunuz bir konutunuz varsa ve bunu kiraya vermişseniz, kira gelirinizi belgelemek dahilinde kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ya da bir şirkete ortaksanız, buradan elde ettiğiniz geliri bankaya sunmak kaydı ile kredi alabilirler.

Ev hanımları emekliyse kredi almaları daha kolay olacaktır. Emekliler, düzenli gelirleri olan kişiler olduklarından dolayı bankalar tarafından kendilerine farklı fırsatların sunulması da söz konusu olabilecektir. Kredinin yanı sıra farklı bankacılık ürünleri ile de desteklenirsiniz. Bir de evden iş yaptığınızı düşünelim. Kredi aylık taksitlerini karşılayacak kadar gelirinizin olması kafi olacaktır. Verdiğimiz bu örnekler bankaya gelir sunmak ile ilgilidir.

Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir? 
Ev Hanımları Nasıl Kredi Alabilir?

Kredi başvurunuzun kabul edilmesine imkan tanıyacak olan uygulamalardan bir tanesi de teminat gösterilmesidir. Banka zaten taksitli ihtiyaç kredisinde teminat sunulmasının gerekliliği ile ilgili bir açıklamada bulunmuştur. Teminatta eşin rızası aranacaktır. Bir taşıt, konut ya da arsaya sahip olmanız dahilinde bunlara satılamaz şerhi koydurarak kredi çekebilirsiniz. Dikkat edilecek olan diğer husus kredi notu olacaktır. Kredi notunun yüksek olması kaydı ile de kredi alabilirsiniz. Ziraat Bankası çalışmayan ev hanımlarına kredi veriyor. Hemen başvurunuzu yapın!

Vakıfbank Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu

Ev hanımları düşük vadedeki ihtiyaçları için bankalara giderek kredi kartı talebinde bulunabilirler. Yine kredide olduğu gibi gelirlerini belgelemek kaydı ile kredi kartı başvurusu yapabilirler. Kredi kartı almak için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Ev hanımlarının kredi kartı taleplerinin kabul edilebilmesi için bankalarda mevduat hesapları olması da başvuruyu olumlu yönde etkileyecektir. Vakıfbank World Card‘ a başvuru yapabilirsiniz. Kartın sağladığı pek çok avantaj söz konusudur. Kredi kartı başvuruları banka şubeleri aracılığı ile yapılabileceği gibi mobil bankacılık ya da internet bankacılığı gibi kanalları kullanarak da yapılabilecektir.

Ancak banka şubelerine giderek kredi kartı başvurusu yapmak daha avantajlı olacaktır. Bireysel müşteri danışmanınıza sunabileceğiniz ek gelir olduğunu söyler ve gelir belgesi sunabilirseniz gelirinizin 2 katı tutarında limitli kredi kartı alabilirsiniz. Gelirinizin düşük tutarlı olması durumunda kredi kartı limitiniz de düşük olacaktır. Sms bankacılığı ya da mobil bankacılık tarafından yapılacak olan kredi başvurularında gelir bilgisi talep edilir. Bankada kendinizi daha iyi ifade edeceğiniz bir gerçektir. Çalışmayan ev hanımlarına kredi kartı veren birden fazla banka bulunmaktadır. Bu bankalara giderek kart başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank World Card Özellikleri

Ev hanımları Vakıfbank World card’a başvurabilir. Düşük limitteki finansman ihtiyaçlarınız için kredi kartı alabilirsiniz. Ancak ekstrelerinizi ödemek için ek gelirinizin olması gerekir. Bankaya hiçbir surette gelir sunamayanların kredi kartı başvuruları reddedilecektir. Ancak eşiniz ya da herhangi bir yakınınız World Card sahibi ise, onların kredi kartları üzerinden ek kart çıkarabilirsiniz.

Ek kart çıkarabilirsiniz: Ek kartların limitleri asıl kredi kartlarına bağlı olmaktadır. Eşiniz ya da yakınınıza banka tarafından belirlenmiş olan kredi kartı limiti dahilinde isteğinize bağlı olarak kendi adınıza kart çıkarmanız mümkündür. Bu durumu şu şekilde izah etmek daha doğru olacaktır. Eşiniz daha evvel bankadan kredi kartı almış ise kredi kartı limiti en az gelirinin 2 katı olacaktır. 4 bin TL. limit olduğunu farz edersek 3 bin TL. limiti kendi kullanabilir ve ek kart başvurusu yaparak bu kartın 1.000 TL. limitini size verebilir.

Vakıfbank tarafından verilen asıl kartlara yıllık 86 Tl. aidat ödemek gerekmektedir. Ek kartlar için ise 43 TL ödersiniz. Kredi kartı başvurusu reddedilenler bu yöntemi kullanabilir. Ancak biraz gelirim var, düşük limitte de olsa bir kredi kartı çekeceğim diyenler World carda başvuru yapabilirler. EKKART boşluk Ek kart çıkarmak istenilen kişinin T.C. kimlik numarası yazarak 5724′ e gönderebilirsiniz.

World Card Ayrıcalıkları

World card’ın ayrıcalıklarından ev hanımları da yararlanabilir.

 • Kredi kartınız ile acil para sıkıştığınızda para çekebilirsiniz. (500 TL ile 4.000 TL arasında)
 • 12 ay boyunca aylık olarak 1.000 Tl. harcama sözü vermeniz durumunda 300 TL. ye kadar indirim kazanırsınız.
 • HGS ve OGS ödemelerinizi kredi kartınız ile yapabilirsiniz.
World Card Ayrıcalıkları 
World Card Ayrıcalıkları
 • Sosyal Güvenlik Kurumu ödemelerinizi bu kart ile yapmanız durumunda iki taksit indirimi kazanırsınız.
 • 90 TL. altındaki alışverişleriniz için kartınızın temassız özelliğini kullanabilir ve hiç beklemeden alışverişlerinizi yapabilirsiniz.
 • Kartınız ile günün istediğiniz saatinde eft ve havale işlemlerinizi yapabilirsiniz.
 • Vereceğiniz otomatik ödeme talimatları ile internet, su, doğalgaz, cep telefonu ve telefon gibi faturalarınıza kartınızdan otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Kartın sunduğu avantajlardan yararlanabilir ve hemen kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

Kredi kartı başvurumuzu yaptık. Peki bankalar başvurumuzu kabul etti mi? Bu durumun tespit edilmesi amacı ile geliştirilmiş yöntemler söz konusudur. Vakıfbank tarafından geliştirilmiş olan sistemler ile hem kredi kartı başvurunuzu sorgulayabilir hem de şayet başvurunuz kabul edildiyse kartınızın nerede olduğunu sorgulayabilirsiniz. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık gibi kanalları kullanarak bu işlemleri yapmanız çok kolaydır.

Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu 
Vakıfbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu

İnternet bankacılığı : İnternet bankacılığını kullanarak başvuru sonucu sorgulamasını yapabilirsiniz.

 • Kredi kartlarım – kredi kart başvuru menüsünün altında yer alan kredi kartı başvurularım – kart gönderim izleme menüsüne tıklamanız ya da
 • Başvurular – Kart başvuru takip menüsünden kredi kartı başvurularım ve kart gönderim izleme menüsüne tıklamanız gerekmektedir.

Mobil bankacılık : Mobil bankacılık sistemini kullanarak da sorgulama işlemi yapılması mümkündür. Yine gönderim izleme menüsüne tıklayarak son 12 ay içinde yapılmış kredi kartı başvurularını görebilirsiniz.

Ev hanımları Vakıfbank tarafından verilen kredi ve kredi kartlarına başvurabilir. Gelir, teminat gösterimi gibi durumların sunulması başvurunuzu olumlu anlamda etkileyecektir. Ancak bu yöntemleri kullanarak kredi kartı alamayanlar ek kart çıkarabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.