Tarım Kredi

Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi 2022 Şartları

Kamu bankaları birer birer konut kredilerinde faiz indirimine gitmeye başladı. Ziraat Bankasının ardından Vakıfbank’da Sarı Panjur Konut Kredisi ile %0,98 faiz oranı ile konut kredisi vermeye başladı. Bu yazımızda sizler için Vakıfbank konut kredisi faiz oranlarını, konut kredisi hesaplamalarını ve %0,98 faiz oranı ile verilen konut kredisinden yararlanmanın şartlarını anlatamaya çalışacağız. Vakıfbank konut kredileri ile ilgili tüm detaylar içeriğimiz de.. 

Vakıfbank Düşük Faizli Konut Kredisi 2022 Şartları

Vakıfbank Uygun Faizle Konut Kredisi Veriyor

Kendi evimizin sahibi olmak hemen hemen hepimizin en büyük isteğidir. Ancak birikmiş bir miktar paramızın olmaması sebebi ile hayallerimizi ertelemek veya vazgeçmek zorunda kalabiliyoruz. Vakıfbank vatandaşlar hayallerinden vazgeçmesin ve hayallerindeki eve kavuşsunlar diye pek çok kategoride konut kredisi imkanı sağlamaktadır. Halen ev sahibi değilseniz Vakıfbank tarafından verilen konut kredilerine başvuru yapabilirsiniz.

Kamu bankaları konut kredilerinde faiz oranlarını aşağıya çekti. Düşük faiz oranlarının yanı sıra çeşitli kampanyalara da imza atarak vatandaşlara banka ile anlaşmalı olan inşaat firmalarından alacakları konutlarda uygun faiz uygulaması yapmaya başlamışlardır. Vakıfbank tarafından verilen konut kredilerinden yalnızca belirli koşulları sağlayan kişiler faydalanabilmektedir.

Vakıfbank Konut Kredisi Faiz Oranları
Vakfıbank uygun faiz oranları ile konut kredisi vermektedir.

Vakıfbank “Sarıpanjur Konut Kredisi” kapsamında 120 aya varan vadeler ve uygun faiz oranları ile kredi kullandırmaktadır. Kredinin ödemelerinde ise eşit taksitli, artan ve azalan taksitli ya da eşit anapara ödemeli olarak çeşitli avantajlar sunmaktadır. Kredi için uygulanan faiz oranları kredi tutarına göre belirlenmektedir. Uygulanacak faiz oranları şu şekildedir;

  1. Çekilecek kredi tutarı 10 bin TL ve 1.200.000 TL arasında olması halinde 3-120 ay vade yapıldığında % 1,49 faiz faiz oranı uygulanmaktadır.

Banka konut kredisi için çekilecek olan kredi tutarının %0.5’i kadar tahsis ücreti talep etmektedir. Yani bu kapsamda 100 bin TL’lik bir konut için kredi talebinde bulunacaksanız binde beşini hesapladığımızda 100.000*5=500.000/1000=1100 TL olacaktır. Bunun yanı sıra Taşınmaz Rehin Tesis Ücreti olarak 354 TL, Ekspertiz Ücreti olarak da 1.100 TL ücret talep edilecektir.

Vakıfbank  Uygun Faizli Konut Kredisi

Vakıfbank verdiği Sarı Panjur Konut Kredisinin yanı sıra anlaşmalı inşaat firmalarından satın alınan konutlar için de kredi finansmanı sağlamaktadır. Vakıfbank konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamalarda “Hayata geçirilmiş olan %0,98 faiz oranlı kredi uygulamasında ortaya çıkacak olan kredi ödemelerinin belirli bir kısmı inşaat firmalarının ticari risklerinden düşecektir. Geri kalan kısmı ise şirketlere nakit olarak sağlanacaktır.” şeklinde konuştu. Krediden faydalanmak için satın alınan konutların Vakıfbank anlaşmalı konut firmalarının içerisinde yer alması gereklidir. Ancak bu şekilde belirlenen % 1,49  faiz uygulamasından yararlanılabilmektedir. Vakıfbank’ın anlaşmalı olduğu konut firmalarını linke tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Vakıfbank tarafından ev sahibi olmak isteyen vatandaşlara sağlanan bu kredi için maksimum 120 aya kadar vade yapılmakta olup konut kredisinin en üst limiti 1.200.000 TL‘dir. Kampanya yalnızca yeni konut alımları için geçerlidir. Bu kampanya sayesinde hem firmaların bankalara olan borçları ödenmiş olacak hem de vatandaşların daha kolay bir şekilde kendi evlerinin sahibi olmaları sağlanacaktır. Vakıfbank’ın yanı sıra Halkbank ve Ziraat Bankası da %1,49 faiz oranı ile konut kredisi imkanı sağlamaktadır. Halkbank ve Ziraat Bankası anlaşmalı firmaları inceleyerek konut alımlarınızı bu firmalardan da yapabilirsiniz.

Düşük Faizli Konut Kredisinin Şartları Nelerdir?

Vakıfbank müşterisi olan inşaat firmalarının inşa ettiği konutlardan satın almayı kabul eden bireysel müşterilere kampanya dahilinde %1,49 faiz oranı ile konut kredisi imkanı sağlamaktadır. Firmaların da katkı sağlaması ile ev sahibi olmak isteyen kişiler daha hızlı ve kolay bir şekilde hayallerine kavuşabiliyor. Vatandaşa yönelik çalışan bankaların arasında olan Vakıfbank sürekli olarak müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak adına çalışmalar gerçekleştirmektedir. Hem inşaat sektörüne hem de vatandaşların yararına olacak bu kampanyadan faydalanacak olan kişilerin bazı koşulları sağlıyor olmaları gerekiyor. Genel olarak bu şartlardan bahsedecek olur isek;

  • Kişinin başvuru yapabilmesi için 18 yaşından büyük olması gereklidir.
  • Kredi başvurusu yapmak için alınacak olan konutun tapusu ile birlikte bankaya başvuru yapılması gereklidir.
  • Satın alınacak olan konut anlaşmalı inşaat firmalarından olmak zorundadır. Aksi taktirde belirlenen faiz oranı ile kredi kullandırılmayacaktır.
  • Kişinin kredi almak için kredi notunun yeterli olması gereklidir.
  • Krediden faydalanacak olan kişinin gelir durumunu belgelemesi gereklidir. Düzenli bir geliri olmayan kişilere bankalar kredi vermekte tereddüt edeceklerdir.
  • Krediden faydalanacak olan kişilere Hayat Sigortası yaptırılacaktır.
Düşük Faiz Oranlı Konut Kredisinin Şartları Nelerdir?
%0,98 faiz oranları ile verilen konut kredilerden yararlanacak olan vatandaşların birtakım şartları karşılıyor olmaları gereklidir.

Kredi için belirlenmiş olan genel koşullar bu şekildedir. Banka tarafından gerekli görülmesi halinde kefil veya ipotek talebinde de bulunulabilir. Vakıfbank’tan kredi çekmek için gerekli evraklar hakkında bilgi alabilir ve hemen başvuruda bulunabilirsiniz.

Konut Kredisi Hesaplamaları

Konut kredisi faizlerinin yükselmesi sebebi ile vatandaşlar ev hayallerini bir süre daha ertelemek durumunda kalmışlardı. Ancak daha sonra Kamu Bankaları vatandaşlara yönelik çalışmalar yaparak kredi faiz oranlarını aşağıya çekmişlerdir. Daha sonra Ziraat Bankası tarafından başlatılan bir kampanya ile anlaşmalı konut firmalarından alınan konutlar için %1,49 faiz oranlı kredi kullandırılmasına karar verildi. Kredi hesaplamalarını tablo halinde inceleyelim;

Vakıfbank’ın Sarı Panjur Konut Kredisi kapsamında verdiği konut kredisinin faiz oranlarına ve vadelere göre ödenecek olan aylık taksit tutarları bu şekildedir. Ancak bu tablo örnek olmaktadır. Asıl hesaplamaların Vakıfbank şubelerinden yapmanız gerekmektedir.

Bankanın anlaşmalı olduğu inşaat firmalarından satın alınacak olan konutlarda uygulanan %1,49 faiz oranlı konut kredisi için ödenecek tutarlar için örnek hesaplama tablosu ise şu şekildedir;

Anlaşmalı firmalardan satın alınan konut kredileri için %1,49 faiz oranı ile kredi kullanımına olanak sağlanmaktadır. Kredi için talep edilecek olan tahsis ücreti çekilecek olan kredinin binde beşi (%0.5) kadar olacaktır. Yani 100 bin TL kredi çekmeniz halinde kredi için taşınmaz rehin tesis ücreti olarak 354 TL, kredi tahsis ücreti olarak 100000*5=500000/1000=500 TL tahsis ücreti alınacaktır. Konut kredisi için ortalama 950 TL civarında da ekspertiz ücreti talep edilecektir.

Ayrıca banka tarafından emeklilere konut kredisi de verilmektedir. Şayet uygun faiz oranları ile verilen bu kredilerden yararlanmak istiyorsanız gerekli evraklar ile birlikte hemen banka şubelerine gidebilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.