Tarım Kredi

VakıfBank Kredi Kartı Başvurusu (5 Dakikada Onay)

Banka ürünlerinden olan kredi kartı ve kredilere başvuru yapmak için pek çok alternatif yol bulunuyor. Uygulanmakta olan başvuru şekillerinin herhangi bir tanesini seçerek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Başvurunuzu Vakıfbank Müşteri Hizmetlerini arayarak yapabilirsiniz. Kredi kartı başvurusu yaptıktan sonra kartınızın kurye takibini de yapabilirsiniz. Bu yazımızda sizler için kredi kartı başvurusunun nasıl yapılacağını , taraftar kartların ve diğer kredi kartların başvuru sonucu sorgulamalarını, kredi kart ekstresi sorgulamasını, kredi kartına nasıl şifre alınacağını ve sms aracılığı ile Kredili Mevduat Hesabı Limit Arttırmanın nasıl yapılacağını anlatacağız. Detaylar içeriğimiz de.. 

VakıfBank Kredi Kartı Başvurusu (5 Dakikada Onay)

Vakıfbank Kredi Kartı Başvurusu için pek çok alternatif yol bulunduğundan bahsetmiştik. Vakıfbank tarafından vatandaşlara sunulan pek çok kredi kartı bulunuyor. Sunulan kart avantajlarından faydalanmak için yaptığımız veya yapmaya devam ettiğimiz ilk eylem banka şubelerini ziyaret etmek olacaktır. Ancak kredi kartı başvurusu yapmak için illaki Vakıfbank şubesine müracaat etmenize gerek yoktur. Fiziki olarak herhangi bir efor sarf etmeden kredi kartı başvurusunda da bulunabilirsiniz.

Bunun için ilk yapmanız gereken Vakıfbank tarafından sunulan kredi kartı çeşitlerinin özelliklerini ve sağladığı avantajları araştırarak kendinize en uygun olan kartı belirlemeniz olacaktır. Kredi kartını hangi alanda daha çok kullanacağım? Karttan beklentilerim neler? Ne kadar limitli bir kredi kartına ihtiyacım var? Ödemelerini zamanında yapabilecek bütçeye sahip miyim? gibi soruları kendi içinizde bir istişare yapmalı, daha sonra kart başvurusunda bulunmalısınız. Kredi kartınızın ödemelerini zamanında yapmamanız ya da eksik yatırmanız halinde kredi notunuz düşecek ve bankadan bir sonraki kredi çekmek için başvuru yapmanız halinde kredi alamama ihtimaliniz çok yüksek olacaktır. Vakıfbank tarafından verilen kredi kartları şu şekildedir;

 • Vakıfbank Worldcard
 • Taraftar Kartlar (Beşiktaş, Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor)
 • Platinum,
 • Platinum Plus,
 • Ekspress Card,
 • Sanal Kart,
 • Bussiness Card,
 • Tercih Kart,
 • Like Card,
 • Rail& Miles 

Banka tarafından öğrenciler için, işletme sahipleri için ve diğer pek çok alan için çeşitli kredi kartı imkanı sağlamaktadır. Bu kartlara Vakıfbank şubelerinden, İnternet ya da Mobil Bankacılık üzerinden, Çağrı Merkezi aracılığı ile veya ATM‘ler üzerinden yapabilirsiniz. Kredi kartlarının içeriklerini ve özelliklerini incelemek için üzerilerine tıklayarak ayrı ayrı hepsini inceleyebilirsiniz.

Şubeler Aracılığıyla Kredi Kartı Başvurusu

Kredi kartı başvurunuzu Vakıfbank şubelerinden yapmak için bazı evraklar ile başvuru yapmanız gerekecektir. Bu işlem için banka şubesine giderek sıra beklemeniz gerekecektir. İlk olarak şubeye gittiğinizde sıra almanız gereklidir. Bireysel Müşteri Temsilcisi ile görüşme sağlayarak nüfus cüzdanınız ile birlikte başvuru yapabilirsiniz. Başvuru işleminizi gerçekleştirmenizin ardından hakkınızda yapılacak olan incelemeler sonucunda kredi notunuz ve aylık gelir durumunuz değerlendirilecek ve kredi kartı limitiniz bu yönde belirlenecektir. Eğer mevcut bir geliriniz bulunmuyor ise banka size yüksek limitli bir kredi kartı vermeyecektir. Vakıfbank EFT ve Havale Saatleri hakkında bilgi alabilirsiniz.

İnternet ve Mobil Bankacılık Aracılığıyla Başvuru Nasıl Yapılır?

İnternet ve Mobil Bankacılık da kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz kanallardan iki tanesidir. İnternet Bankacılığı üzerinden kredi kartı başvurusu yapmak için ilk olarak Vakıfbank resmi internet sitesine girmeniz gereklidir. Daha sonra “Bireysel” bölümünden “Kartlar” sekmesine tıklamanız gereklidir. Açılan pencereden “Kredi Kartları” sekmesine tıkladıktan sonra açılan kart seçeneklerinden özelliklerini incelediğiniz kartlardan bir tanesini seçerek üzerine tıklamanız gereklidir. Örneğin; “Vakıfbank Worldcard” başvurusu için linke tıklayabilir, talep edilen bilgileri eksiksiz olarak sisteme girdikten sonra kredi kartı başvurunuzu kısa zaman içerisinde yapabilirsiniz. Başvuru sonucunuz en kısa zamanda sisteme verdiğiniz iletişim numarasına ulaştırılacaktır.

Vakıfbank İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Başvurusu
Vakıfbank İnternet Bankacılığı Kredi Kartı Başvurusu

Mobil Bankacılık ile kredi kartı başvurusu yapmak için ilk olarak VakıfBank Mobil uygulamasını cep telefonunuzun App Store ya da Google Play Store kısmından indirmeniz gereklidir. Daha sonra “Müşteri Numarası ya da T.C Kimlik Numarası” ile uygulamaya giriş yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan üç çizgi yani “Menü” sekmesinden “Başvurular” kısmına tıklayarak “Kredi Kartı Başvurusu” seçeneğini tıklamalısınız. Talep edilen bilgileri girdikten sonra kart başvuru sonucunuz kısa zaman içerisinde tarafınıza ulaşacaktır.

Vakıfbank Mobil Bankacılık Kredi Kartı Başvurusu
Vakıfbank Mobil Bankacılık Kredi Kartı Başvurusu

SMS Aracılığıyla Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurusu yapmak için bir alternatif yol da cep telefonları aracılığı ile gönderilen SMS’lerdir. Başvuru seçeneklerinin arasında yer alan SMS sistemi ile yine şubelere müracaat etmeye gerek kalmadan kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Cep telefonundan mesaj ile yapacağınız başvurularda herhangi ekstra bir ücret talep edilmemektedir. Vakıfbank kredi kartlarına SMS aracılığı ile başvuru yapmak için;

“VB” , “Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Numarası” nı aralarında bir boşluk bırakarak yazdıktan sonra “5724”e kısa mesaj gönderebilirsiniz. “VB 22336654412 = 5724″ 

Bu SMS metnini yazarak kredi kartı başvurunuzu yapabilirsiniz. Kısa bir zaman içerisinde olumlu ya da olumsuz olarak tarafınıza geri dönüş sağlanacaktır.

Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank Müşteri Hizmetleri vatandaşların sorunlarına çözüm üretmek ve talep ettikleri işlemleri kısa zamanda halletmek amacı ile 7 gün 24 saat boyunca faaliyet göstermekte ve hizmet vermektedir. Telefon Bankacılığı ile kredi kartı başvurusu yapabilir, kredi notunuzu öğrenebilir, TL ile ödeme yapabilir, kredi kartınıza veya faturalarınıza otomatik ödeme talimatı vermek gibi pek çok işlemi halledebilirsiniz. Müşteri Hizmetlerini arayarak kredi kartı başvurusunda bulunmak için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz;

 • İlk olarak 0850 222 0 724 Çağrı Merkezi numarasını tuşlamanız gerekmektedir.
 • Daha sonra telesekreter sizi tanımak amacı ile “Müşteri Numarası ya da Kart Numarası” ile giriş yapmanızı talep edecektir. Eğer bilmiyorsanız işleme “T.C kimlik numarası” ile de devam edebilirsiniz.
 • Asistanın yönlendirmeleri neticesinde “Kredi Kartı Başvurusu” için sırası ile 2 ve 8’i tuşlamanız gerekecektir.
 • Talep edilecek olan bilgileri girdikten sonra kart başvurunuz alınacak ve olumlu ya da olumsuz sonucu kısa zaman içerisinde tarafınıza ulaşacaktır.
Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Kredi Kartı Başvurusu 
Müşteri Hizmetleri Aracılığıyla Kredi Kartı Başvurusu

Vakıfbank Kredi Kartı Kurye Takibi Nasıl Yapılır?

Kredi kartı başvurularınızı yine aynı alternatif yollar aracılığı ile takip edebilirsiniz. Bu işlem için de İnternet ve Mobil Bankacılık sistemleri, Müşteri Hizmetleri ve banka şubelerinden bilgi edinmeniz mümkün olacaktır. İnternet Bankacılığı üzerinden başvuru sorgulaması yapmak için linke tıklayabilirsiniz. Tıkladığınızda karşınıza gelecek olan pencereye T.C Kimlik Numarası ve Cep Telefon Numarasını girdikten sonra “Sorgula” butonuna basmanız halinde kart başvuru sonucu bilgileriniz ekrana gelecektir.

Mobil Bankacılık üzerinden başvuru sorgulaması yapmak için ise yine Vakıfbank Mobil uygulamasını indirmeniz gereklidir. İndirdiğiniz uygulamaya “T.C kimlik numarası ya da müşteri numarası” ve “İnternet Bankacılığı şifreniz” ile giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan açılan sayfada “Başvurular=> Kredi Kartı Başvurusu=> Kredi Kartı Başvurularım=> Kart Gönderim İzleme” tıklayabilirsiniz. “Gönderim Detay” sekmesine tıklayarak da kartın dağıtım evresindeki son halini görüntüleyebilir, herhangi bir adres değişikliği durumu var ise de “Adres Değişikliği” bölümünden dağıtımda olan kredi kartınız için kart yönlendirme talebinde bulunabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kartı Şifresi Nasıl Alınır?

Vakıfbank’ta bulunan banka ve kredi kartlarınıza artık online olarak da şifre alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken işlemler oldukça basit ve hızlı olacaktır. Vakıfbank üzerinden kartların haricinde birçok işlem için de şifre alabilirsiniz. Şifre işlemleri için linke tıklayabilirsiniz. Hangi alanda şifre bilgisi almak istiyorsanız üzerine tıkladıktan sonra gerekli adımları takip ederek kısa zaman içerisinde talep ettiğiniz şifrelere ulaşabilirsiniz.

Vakıfbank Kredi Kart Ekstresi Sorgulaması

Telefon Bankacılığı ile birçok işlem halledebileceğiniz gibi kredi kart ekstrenizi de sorgulayabilirsiniz. Müşteri Hizmetlerine bağlanarak gerekli yönlendirmeler neticesinde “Son Kesilen Ekstrenizin Mail Adresinize Gönderilmesi” talebinde bulunabilirsiniz.

 • Kredi kartı son dönem ekstre bilgilerini öğrenmek için Müşteri Hizmetlerine bağlandıktan sonra sırası ile “2 ve 3” numaralarını tuşlamanız gerekecektir.
 • Ekstre ve harcama bilgilerinizi kayıtlı mail adresinize almak için ise Müşteri Hizmetlerine bağlandıktan sonra sırası ile “2 ve 4” numaralarını tuşlamanız gerekecektir.

Ayrıca diğer bankaların kredi kartlarını da inceleyebilirsiniz. Her banka tarafından müşterilerine sunulan avantajlar farklı olabilmektedir. Bankaların müşterilerine sundukları avantajları inceleyerek size cazip gelen bankaya kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

Vakıfbank kredi kartlarına başvuru yapmak için şubeye gitmeye gerek kalmadan bu alternatifleri kullanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.