Tarım Kredi

Vakıfbank Öğrenci Kredisi 2022 Eğitim Desteği

Öğrencilerin eğitim ve öğretimlerine devam etmeleri ve okul hayatlarına maddi sıkıntılardan dolayı ara vermemeleri adına bankalar eğitim kredisi vermektedir. Vakıfbank, Denizbank, İş Bankası, Odeabank, Garanti, Yapı Kredi Bankası gibi bankalar eğitim kredisi imkanı sağlamaktadır. Üniversite öğrencilerine devlet kredisi ve hak kazananlara burs verilmektedir. Öğrencilere ihtiyaç kredisi kapsamında verilen eğitim kredileri hakkında tüm detaylar içeriğimiz de. 

Vakıfbank Öğrenci Kredisi 2022 Eğitim Desteği

Devlet Üniversite Öğrencilerine Kredi Veriyor

Eğitim ve öğretim hayatının devamlılığını sağlamak amacı ile birtakım harcamalar yapılmaktadır. Özellikle üniversite öğrencilerinin eğitim masrafları, barınma masrafları, kurs ücretleri, ders kitapları gibi birçok alanda nakde ihtiyaçları olmaktadır. Bu kapsamda devlet tarafından başarılı ve ihtiyaç sahibi olan öğrencilere burs yardımı yapılmaktadır. Bu burslar Kredi Yurtlar Kurumu tarafından veriliyor. Burs almaya hak kazanan öğrencilerin okul hayatlarında başarılı olma şartı bulunuyor.

Devlet bursundan yararlanamayan öğrencilere ise Kredi ve Yurtlar Kurumu tarafından öğrenim kredisi verilmektedir. Ailelerinden uzak yaşamını devam ettiren ve zorluk çeken öğrenci ve öğrenci velilerini ek masraflardan kurtarmak amacı ile devlet tarafından sağlanan bu krediden faydalanmak için öğrencilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gereklidir. Aynı zamanda bir Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans düzeylerinde eğitim görüyor olması gereklidir.

Okulun açıldığı tarihi takiben kredi ve burs için başvurular başlayacaktır. Bu haklardan faydalanmaya hak kazanmış olan öğrencilere en kısa zamanda ödemeleri yapılır. Burs alan öğrencilere yapılan ödemeler geri ödemesizdir. Ancak kredi almaya hak kazanmış olan öğrencilerin eğitim hayatları sona erdiğinde aldıkları aylıkları geri ödemek zorundadır.

Vakıfbank Eğitim Kredisi

Vakıfbank uzun yıllardır müşterilerine en özel hizmetleri sunmak amacı ile birçok alanda uygun faiz oranları ve vade seçenekleri ile kredi imkanı sağlamaktadır. Vakıfbank öğrenci kredisinden faydalanmak isteyen kişilerin belirli koşulları yerine getirmeleri gerekiyor. Ancak bu şekilde kredi başvurusu yapılabiliyor.

Öğrencilere verilen eğitim kredileri, ihtiyaç kredisi kapsamında verilmektedir. Geçtiğimiz yıllarda başlatılan Vakıfbank Halden Anlayan Eğitim Kredisi kampanyası ile eğitim ve öğretim dönemlerinde uygun şartlar ile banka müşterilerine sunuluyor. Vakıfbank tarafından verilen eğitim ve öğrenci kredisi ile öğrencilerin okul masraflarını karşılamak, mağduriyetlerini önlemek ve çocuklarını okutan ailelerin ceplerini bir nebze olsun rahatlatmak amaçlanmaktadır. Eğitim kredisi yalnızca üniversite öğrencileri için değil orta öğretim ve lise öğrencileri için de ailelere verilmektedir. Kredi için gerekli koşulları sağlayan aileler belirtilen eğitim kredisine başvuru yapabileceklerdir.

Vakıfbank Eğitim Kredisi Koşulları

Vakıfbank tarafından öğrencilere verilen eğitim kredisinden faydalanacak olan ailelerin ve öğrencilerin birtakım koşulları sağlıyor olmaları gereklidir. Belirlenen şartları sağlayan kişilerin en yakın Vakıfbank Şubelerine müracaat ederek başvuru yapmaları gerekiyor. Kişilerin başvuru için sağlaması gereken koşullar ise aşağıda maddeler halinde verilmiştir;

  • Kişilerin başvuru yapmaları için banka tarafından talep edilen ilk şart Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmalarıdır. Yabancı uyruklu vatandaşlara kredi desteği sağlanmamaktadır.
  • Başvuru sahibinin 18 yaşını geçmiş olması gereklidir. Şayet 18 yaşından küçük öğrenci için eğitim kredisi başvurusunda bulunulacak ise velisi başvuruda bulunabilir.
  • Kredi başvurusu yapan kişinin düzenli bir geliri olmalıdır. Bu sebeple düzenli bir geliri olan ve sigortalı bir işte çalışan öğrenci velilerinin başvuruları daha kolay bir şekilde onay görmektedir. Öğrencilerin herhangi bir geliri olmaması sebebi ile bankalar kredi vermeyi çok uygun bulmamaktadır.
  • Kişilerin devamlı bir işi yok ama hesabına hali hazırda kira ödemesi gibi düzenli ödemeler yapılıyor ise ek gelir kapsamına gireceği için banka tarafında kredi imkanı için olanak sağlanabilecektir.
  • Öğrencilerin staj yapması ya da part time bir işte çalışıyor olması halinde bankaya mevcut bir gelirinin olduğunu belirtmesi halinde de kredi imkanı sağlanacaktır.
  • Tüm bunların yanı sıra kişilerin kredi notu da büyük önem arz edecektir. Kişilerin bilgilerine göre haklarında yapılacak incelemeler neticesinde kredi notu riskli grupta yer alan kişilere kredi imkanı sağlanmamaktadır.

Eğitim Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

Vakıfbank şubelerinden Eğitim Kredileri, İhtiyaç Kredisi kapsamında verilmektedir. Kredi başvurusunda bulunmak için ise birtakım evrakların hazırlanması gereklidir. Belirtilen şartları taşıyan kişilerin eğitim kredisine başvuru yapabilmeleri için bankaya şu evrakları sunmaları gereklidir;

  • Başvuru sahibine ait Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının bulunduğu, nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport fotokopisi, 
  • Öğrencinin eğitim gördüğünü beyan edecek olan bir belge ya da okuldan talep edilen tutarı belirten fatura ya da ödeme makbuzu,
  • Başvuru yapacak olan kişinin düzenli bir geliri olduğunu kanıtlamak üzere bankaya sunacağı belge gereklidir.

Bu evraklar ile birlikte Vakıfbank şubelerine müracaat edilmesi halinde kişilerin gelir durumu, geçmişteki kredi sicili gibi durumlar araştırılacaktır. Eğer kişinin mevcut bir geliri bulunmuyor ise ek gelirlerine göre de kredi imkanı sağlanabilir. Halkbank öğrenci kredisi isimli içeriğimizden bankanın faiz oranlarını inceleyebilirsiniz.

Eğitim Kredisinin Özellikleri

Eğitim Kredisi ilköğretim düzeyinden üniversite düzeyine kadar eğitim gören tüm öğrenciler için sağlanmakta olup eğitim ve öğretim masraflarının karşılanması amacı ile sağlanmaktadır. Vakıfbank tarafında belirtilen kredilerden yararlanmak için bankaya muhakkak bir gelir belgesi sunulması gereklidir. Söz konusu olan kampanya için belirlenen kredinin maksimum tutarı 40 bin TL’dir. 60 aya varan vade seçenekleri ile kullandırılan krediye şartları karşılayan kişiler başvuru yapabilmektedir.

Öğrenciler İhtiyaç Kredisi de Alabilir

Bankalar tarafından öğrencilere ihtiyaç kredisi verilip verilmediği öğrenciler tarafından merak konusu olmuş durumda. Bankalar düzenli bir geliri olmayan kişilere kolay kolay kredi vermemektedir. Öğrencilerin herhangi düzenli bir geliri olmaması sebebi ile bankalar kredi vermekte tereddüt edeceklerdir. Gelir belgesiz olarak kredi veren bankalar da genel anlamda kefil talep etmektedir. Öğrenci eğer part time olarak çalışıyor veya staj görüyor ise gelir durumunu başvuru sırasında bankaya belgeli olarak sunar ise banka kredi verebilir.

Öğrenciler kredi almak için düzenli bir geliri olan ve geçmişteki banka sicili kötü etkilenmiş olmayan, kredi notu yüksek birini kefil olarak gösterebilirler. Eğer bir kefil de temin edemiyorsanız sizin kredi notunuza bakılacaktır. Gelir belgesiz ve kefilsiz kredi veren bankalara giderek kredi notunuz yüksek seviyede ise bankalarda güvenli bir profil oluşturarak kredi alabilirsiniz. Kredi almanın bir diğer yolu da mevcut bankada bulunan Mevduat Hesabının içerisindeki nakit olacaktır. Hesapta bulunan para başvuru yapılacak olan kredi tutarının iki katı ise banka kredi verebilecektir. Ancak belirtmek isterim ki öğrencilere verilen kredilerin limitleri maksimum 1000 TL olmaktadır.

  Vakıfbank Kredi Notu Öğrenme ve Sorgulama işlemleri için linke tıklayabilir ve kredi alıp alamayacağınız ile ilgili fikir sahibi olabilirsiniz.

Eğitim Kredisi Veren Diğer Bankalar

Vakıfbank’ın yanı sıra pek çok bankadan da öğrencilere ve öğrenci velilerine eğitim kredisi verilmektedir. Bu bankalar tarafından verilen krediler de ihtiyaç kredisi niteliği taşımaktadır. Eğitim kredisine olanak sağlayan bankalar şu şekildedir;

Denizbank Öğrenci Kredisi; Denizbank tarafından 36 aya varan vadeler ile Eğitim Kredisi imkanı sağlanmaktadır. Verilen kredi sayesinde devlet okulu, özel okul, kurs ücreti, üniversite eğitimleri gibi dönemlerde oluşacak olan masraflar için kullandırılan kredi için uygun faiz oranları tanınmaktadır. Kredi başvurusu için; başvuru sahibine ait nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrencinin eğitim gördüğünü belirten bir belge, kişiye ait gelir belgesi, ikametgah belgesi ya da güncel fatura gereklidir.

Krediye uygulanacak olan faiz oranı % 2,17′ dir.

İş Bankası Eğitim Kredisi: Öğrencilerin eğitim ve öğretim hayatlarında meydana gelen masraflar yüzünden gerek öğrenciler gerekse öğrenci velileri oldukça mağdur durumda kalıyor. Bu sebeple İş Bankası 50 bin TL‘ye kadar 36 ay vadeli olarak Eğitim Kredisi veriyor. Kredi için belirlenen faiz oranı %2,19 olmaktadır. Yani bu kapsamda;

10 bin TL kredi çekmeniz halinde %2,19 faiz oranı ile aylık ödeyeceğiniz taksit tutarı 333,93 TL, geriye ödeyeceğiniz toplam tutar ise 20 bin 035 TL olacaktır. Talep edilen tahsis ücreti ise 100 TL’dir. Başvuru için gerekli evraklar ile birlikte İş Bankası şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıca devlet tarafından verilen materyal yardımlarından da yararlanabilirsiniz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.