Tarım Kredi

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu 2022

Çalışmayan ve düzenli gelire sahip olmayan ev hanımları da bankalar tarafından verilen kredilere başvuru yapabilir. Ev hanımlarına kredi veren pek çok banka bulunmaktadır. Denizbank, TEB, Finansbank, Odeabank, Kuveyt Türk gibi bankalar, ev hanımlarının kredi kartı başvurularını kabul etmektedir. Bu bankalar belirli şartların sağlanması dahilinde ev hanımlarına düşük limitli olmak üzere kredi kartı verir. İçeriğimizde Ziraat Bankası tarafından ev hanımlarına verilen kredi kartı ile ilgili detaylı bilgi edinebilirsiniz. 

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı Başvurusu 2022

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?

Bankalar, kredi kartı başvurularını kabul etmek için bazı kıstaslara dikkat ederler. Dikkat edilecek olan bu kıstaslar, özellikle kredi notu ve gelir durumudur. Ev hanımları ve öğrenciler düzenli gelire sahip olmayan kişiler olarak ifade edildiklerinden dolayı bankalar tarafından kredi kartı başvuruları muhtemelen kabul edilmeyecektir. Ancak bazı şartların yerine getirilmesi dahilinde ev hanımlarının kredi kartı başvuruları kabul edilebilir. Okuyuculara, içeriğimizin başında ek kart alabileceklerini ifade etmek gerekir. Ek kartlar, asıl kredi kartlarına bağlı olarak kullanılmaktadır.

Eşleriniz kredi kartı kullanıyor olabilir. Bu kredi kartının limitinin 6 bin TL olduğunu farz edelim. Ek kart için bu limit üzerinden bir limit ayrılacaktır. Örneğin 1.000 TL limit ayrıldı diyelim. Bu durumda ev hanımları eşlerinin kredi kartı limitlerine bağlı olmak dahilinde 1.000 TL limitli olarak kredi kartı kullanabilir. Limitiniz yetmiyorsa, eşiniz ile konuşarak limitinizi artırmasını talep edebilirsiniz. Limit artırma işlemleri de ancak ödemelerin düzenli yapılması durumunda gerçekleşmektedir.

Ev Hanımları Kredi Kartı Alabilir mi?
Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ek kartlar da bir nevi kredi kartıdır. Ancak başvurusu kabul edilmeyen ev hanımları bu yöntemle kredi kartı elde etmiş olurlar. Sadece eşiniz değil, farklı bir yakınız da asıl kredi kartına bağlı olmak kaydı ile ek kart çıkarabilir.  Ek kart başvuruları oldukça kolay olmaktadır. İnternet üzerinden dahi başvuru yapılabilir. Ancak genel olarak verilen bu ek kartlara da kart aidatı ödenmesi gerekmektedir. Asıl kartın yıllık aidatının 50 TL olduğu farz edilirse, bu durumda ek kart için de 25 TL yıllık aidat ödemek gerekecektir. Ancak hiçbir surette başvurusu kabul edilmeyen kadınlar bu yöntemle kredi kartı sahibi olabilir. Çalışmayan ev hanımlarına kredi kartının yanı sıra Ziraat Bankası tarafından ihtiyaç kredisi de verilmektedir.

Ziraat Bankası Kredi Kartı Başvurusu

Ziraat Bankası tarafından geliştirilen pek çok kredi kartı vardır. Hatta Ziraat Bankası diğer bankalardan farklı olmak sureti ile banka kartı ve kredi kartı özelliklerini tek bir kart altında toplamıştır. Ziraat Bankası kendisine gelen kredi kartı başvurularına da titizlikle incelemekte ve aşağıdaki sorulara cevap aramaktadır.

 • Başvuran şahıs kredi kullanmış mı?
 • Kredi taksit ödemeleri düzgün mü?
 • Kredi notu yüksek mi?
 • Bankada herhangi bir vadeli ya da vadesiz mevduat hesabı var mı?
 • Faturalarına otomatik ödeme talimatı vermiş mi?
 • Daha evvel kredi kartı almış mı?
 • Kredi kartı borçlarını düzenli ödemiş mi?
 • Düzenli gelir sunulabilir mi?

gibi kıstaslar dikkate alınacaktır. Ev hanımları gelirleri olmayan kişiler olduklarından dolayı, daha önce diğer bankacılık ürünlerini de kullanmadılarsa kredi notları oluşmamış olacaktır. Özetle kredi kartı almaları bu şartlarda mümkün gözükmemektedir. Aşağıdaki yöntemleri kullanarak kredi kartı başvuru yapmanız durumunda işin seyri değişebilir.

Başvurunun Onaylanması İçin Tavsiyeler

Bu noktada empati yapın. Geliri olmayan bir arkadaşınıza, bu borcu nasıl ödeyeceğini düşünerek siz de kredi ya da kredi kartı vermek istemezsiniz. Ancak bankalar bazı şartların yerine getirilmesi dahilinde ev hanımlarının kredi kartı başvurularını kabul etmektedir.

Gelir beyanı : Güzeller güzeli ev hanımlarımızın kredi kartı taleplerinin kabul edilmesi hususunda gelir beyanı yapmak avantaj olacaktır. Şayet, ek geliriniz varsa bu durumda kredi kartı talebiniz onaylanabilir. Ek gelirden kastımız bir kira geliri dahi olabilir. Şayet bir konutunuz varsa ve kirada ise, kirayı da siz alıyorsunuz, bu yöntemi kullanarak kredi kartı taleplerinizi onaylatabilirsiniz. Ayrıca evden iş yapan hanımlar da gelirlerini belgelendirmek kaydı ile bu yöntemi kullanarak kredi çekebilirler.

Gelir, bir emekli maaşı da olabilir. Hatta emekli maaşı düzenli gelir olarak kabul edildiğinden dolayı, kredi kartı limitiniz yüksek olacaktır.

Kredi notu : Bankaların dikkat edecekleri diğer husus  kredi notu olacaktır. Kredi notu, müşterilerin 5 yıllık bankacılık geçmişlerini ifade etmektedir. Şayet ev hanımı, daha önce cüz-i miktarda da olsa kredi kullanmış ve ödemelerini düzenli yapmış ise, kredi kartı talebi kabul edilecektir. Ziraat Bankası kredi notu sorgulaması yapılabilmesi için bir uygulama geliştirmiştir. Bu uygulamadan basit bir şekilde kredi notu sorgulaması yapabilirsiniz.

Kefil : Kefil, özellikle banklardan kredi alabilmek için tercih edilen yöntemlerden bir tanesi olarak karşımıza çıkmaktadır. Kefil, ödemediğiniz taktirde borcu ödeyecek kişi manasına gelmektedir. Bu şekilde kredi kartı başvurunuzun onaylanması daha doğru olacaktır.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımlarına kredi kartı veren bankaların başında her zaman olduğu gibi Ziraat Bankası gelmektedir. Ev hanımları, aslında evin idaresini üstlenmiştir. Alışveriş yapmak, evin ihtiyaçlarını almak, kişisel bakım ürünleri gibi çok çeşitli ihtiyaçlar için kredi karına ihtiyaç duyulmaktadır. Ev hanımları, bütçelerinin dar olması sebebi ile bir şeylerden feragat ederek bazı alımları yaparlar. Ancak alacakları kredi kartları ihtiyaçlarına derman olmaktadır. Bir de taksitlendirme özelliği yok mu, taksitle her şey alınabilir.

Bankalar riske girmemek adına ev hanımlarının bu taleplerini kabul etmek istemezler. Düzenli geliri olmayan ev hanımlarının eline para, ancak eşleri verdiğinde geçmekte. Bu sebeple başvuruları reddedilebilir. Ancak bankalar müşteri kaybetmemek ya da müşteri kazanmak adına bu uygulamalara gidebiliyor.

Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı
Ziraat Bankası Ev Hanımlarına Kredi Kartı

Ev hanımları Ziraat Bankası’ na giderek bank kart combo başvurusunda bulunabilir. Kredi kartlarının limitleri yasal olarak sunulan gelirin 2 katı tutarında olmaktadır. Ancak ev hanımlarının geliri olmadığından dolayı alacakları kredi kartlarının limitleri de oldukça düşük olacaktır.

Ziraat Bankası Bank Kart Combo

Ziraat Bankası tarafından müşterilerine sunulan kredi kartı Combo karttır. Bu kartın pek çok avantajı bulunmaktadır.

 • Kartın ön yüzü kredi kartı, arka yüzü ise banka kartı olarak kullanılmaktadır.
 • Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında da kartınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz.
 • Üye iş yerlerinden yapacağınız alışverişlerde puan kazanır ve kazandığınız bu puanlar ile bedava alışveriş yapabilirsiniz.
 • Kartınız ile nakit avans çekebilirsiniz.
 • Kredi kartı limiti 500 ile 1.000 TL arasında olacaktır.
 • Kredi kartı, taksitli alışveriş yapma imkanı sunmaktadır.
 • Temassız özelliği ile 90 TL. ye kadar olan alışverişlerinizi daha hızlı yapılabilirsiniz.
 • 3 D secure ayarını aktif ederek güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.
 • 12 aya varan vadeler ile taksitli avans çekerek acil finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.
 • 31 Mart’a kadar yapılacak olan alışverişleri faizsiz olarak taksitlendirme imkanı bulunmaktadır.
 • Kartın yıllık aidatı 23,75 TL olarak belirlenmiştir.
 • Eşiniz bu kartın sahibi ise ek kart çıkarabilirsiniz.
 • Yapılan düzenli ödemeler ile kartın limiti artırılabilmektedir.

Ek kart başvurusu yaparak da kartınızı yakınlarınıza verilen limitler dahilinde kullanabilirsiniz.

Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Diğer Bankalar

Ev hanımlarının kredi kartı başvurusu yapabileceği daha pek çok banka bulunmaktadır. Denizbank, Türk Ekonomi Bankası, Kuveyt Türk, Odeobank gibi bankalara ev hanımları 2022 yıllarında başvuru yaparak kredi kartı alabilirler. Ancak bu bankalar tarafından da verilecek olan kredi kartlarının limitleri düşük olacaktır. Özellikle eşiniz çalışıyor ise onun üzerinden rahatlıkla kredi kartı alabilirsiniz. Bankalar, geliriniz olmadığı ve bu yüzden size kredi kartı verilmeyeceğini söyler ise, bu durumda eşiniz sizin adınıza başvuru yapabilir. Çalışmayan ev hanımlarına da kredi kartı imkanı sağlanmaktadır. Hemen hemen her banka potansiyel müşteri olarak seçtiği ev hanımlarına kredi kartı imkanı sağlamaktadır.

Ya da yukarıda ifade ettiğimiz gibi verilen ek kartlara başvuru yapabilirler. Ek kart limitleri, asıl karta bağlı olarak ayarlanmaktadır. Bu bankalar sadece ev hanımlarına değil, öğrencilere de düşük limitte kredi kartı vermektedir. Banka şubelerine giderek kredi kartı başvurusu yapabileceğiniz gibi, internet bankacılığı gibi kanalları kullanarak da başvuru yapabilirsiniz. Ancak internet bankacılığı üzerinden kredi başvurularınızın reddedilmesi muhtemeldir. Bu sebeple banka şubelerine giderek başvurunuzu yapınız ve bireysel müşteri danışmanınız ile detaylı olarak görüşünüz.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
 1. Esra arpa dedi ki:

  Kredi kartı almak istiyorum

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.