Tarım Kredi

5 Sene Vadeli Hasat Ödemeli Çiftçi Kredisi 2022

Ödemeli Çiftçi Kredisi 2022: Çiftçilerimizin toprakları genişlesin diye 60 aya varan vade, hasat zamanı ödeme imkanı ile Tarla Büyütme Kredisi Şekerbank’tan sunuluyor.

5 Sene Vadeli Hasat Ödemeli Çiftçi Kredisi 2022

5 Sene Vadeli Hasat Ödemeli Çiftçi Kredisi 2022: Çiftçilerimizin toprakları genişlesin diye 60 aya varan vade, hasat zamanı ödeme imkanı ile Tarla Büyütme Kredisi Şekerbank’tan sunuluyor. Aile çiftçiliği Bankacılığı destek kredi ürünleri arasında çiftçilerin ihtiyaç duyduğu finansmana erişimini kolaylaştıracak olan 5 Sene Vadeli Hasat Ödemeli Çiftçi Kredisi başvuruları devam ediyor.

5 yıl Vadeli Hasat Ödemeli Çiftçi Kredisi Özellikleri

  • Kredi Limiti: Satın alınacak tarla veya bahçenin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredi verilir.
  • Vadesi: 60 aya varan vadelerle esnek ödeme (12 ayda, 6 ayda, 3 ayda veya ayda bir ödeme) imkânı sunulur.
  • Faiz oranları: Kredi faiz oranı sabittir.

5 yıl Vadeli Hasat Ödemeli Çiftçi Kredisi

ÇKS sistemine kaydı olan ve tarlasını büyütmek isteyen çiftçilere Tarla Büyütme kredisi adı altında kredi sunan Şekerbank, 5 yıl vadeli hasat ödemeli kredi ile çiftçilerin yanında yer almaya devam ediyor. Yeni tarla alımı, parça parça olan arazileri birleştirme, bitişik tarlaları büyütme ve yeni arazi alımları için kredi sağlayan Şekerbank’tan 60 ay vadeli satın alınacak tarlanın ekspertiz değerinin %75’ine kadar kredinin başvuruları alınmaya devam ediyor.

Çiftçiler Topraklarını Bırakıp Gitmesinler diyeAile Çiftçiliği Bankacılığı hizmeti sunan Şekerbank çiftçilerin toprakları genişlesin diye 5 yıl vadeli (60 ay) hasat ödemeli ”Tarla büyütme kredisi” kullandırıyor.

Çiftçilere 60 aya varan vadelerle esnek ödeme (12 ayda, 6 ayda, 3 ayda veya ayda bir ödeme) imkanı ile sunulan Tarla Büyütme Kredisi ile çiftçilerimizin parça parça olan arazileri birleştirebilir, miras ya da göç gibi sebeplerle atıl kalan arazileri tekrar üretime kazandırabilir.

Tarla büyütme kredisi adı altında kullandırılan 5 yıl vadeli ve hasat zamanında ödemeli olarak sunulan kredi; satın alınacak tarla veya bahçenin ekspertiz değerinin %75’ine kadar kullandırılacaktır. Tarla almak için %100’üne kadar kredi kullanmak isteyen çiftçilerden banka teminat isteyeceği için diğer ürünleri de bankaya ipotek ettirmek gerekecektir.

Tarla kredisinden yararlanabilmek için bazı şartlara uygun olmak gerekmektedir. bu şartlar ise;

  • Tarlanın tapuda kaydının olması,
  • Alınacak olan arazide tarımsal üretimin yapılıyor olması/ yapılacak olması şartlarını sağlayanlara anlaşmazlık olmaması durumunda kredi kullandırılacaktır.

5 yıl Vadeli Hasat Ödemeli Çiftçi Kredisi Başvuruları Devam Ediyor

Çiftçilere sunulan kredinin başvurularında bazı evrakların bankaya ibraz edilmesi gerekiyor. Başvurularda gerekli belgeler şunlardır:

  • ÇKS Çiftçilik belgesi veya,
  • Başvuru sahibinin arazi tapu fotokopisi veya icar belgesi kira sözleşmesi

İstenen bu belgeler ile en Yakın Şekerbank Şubesinden ya da Şeker Mobil uygulamalarını telefonunuza indirerek başvuruda bulunabilirsiniz.

Çiftçilere kullandırılacak olan 5 yıl vadeli esnek ödeme imkanları ile sunulan kredinin detaylarını incelemek için tıklayınız

Yine çiftçilere devlet tarafından verilen hibe destekleri 2022 yılında çeşitli devlet kurumları tarafından sağlanmaya devam ediyor. TKDK tarafından sunulan kredinin Çağrı ilanları ve detayları ile ilgili aşağıdaki içeriğimizde de hibe destekleri almak isteyen çiftçilere özel bilgiler verilmektedir.

https://tarimkredi.net/ciftcilere-yuzde-55-65-hibe-destegi-basvurulari-basladi/

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Halil İbrahim Özdemir dedi ki:

    Selam hayvancılık yapmak istiyorum kredi alabilirmiyim

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.