Tarım Kredi

Halkbank Emekli Kredisi Kaç Yaşa Kadar Veriliyor?

75 yaş üstüne kredi veren pek çok  banka bulunmaktadır. Bu bankalardan bir tanesi de Halkbank’tır. Mini emekli, mutlu emekli vb. ihtiyaç kredileri ile Halkbank’ tan emekli maaşınızı almak kaydı ile kredi başvurusu yapabilirsiniz. Halkbank tarafından düşük faiz oranları 5 bin TL kredi verilmektedir. Ayrıca emekli maaşının 10 katı kadar da kredi verildiği bilinmektedir. Maaş müşterilerine verilen krediler için yaptığımız hesaplamalara da içeriğimizden ulaşarak aylık taksit tutarları ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. Halkbank maaş müşterisi kredi hesaplamaları hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. 

Halkbank Emekli Kredisi Kaç Yaşa Kadar Veriliyor?

Halkbank tarafından emekli müşterilerine maaşlarının 10 katı tutarında kredi verilmektedir. Bu düzenli ile emeklilere verilecek olan kredi tutarlarına bir sınırlama getirmiştir. Bu durum elbette ki ihtiyaç kredilerinde söz konusu olacaktır. Halkbank tarafından emeklilere verilecek olan konut kredilerini farklı bir düzlemde değerlendirmek gerekiyor. İhtiyaç kredilerinin tutarları konut kredilerine göre düşük ve vadeler daha kısa olduğundan dolayı bankalar tarafından genel olarak emekli müşterilerinin kredi başvuruları kabul ediliyor.

Halkbank Maaşın 10 Katı Kredi Veriyor

Geçtiğimiz yıl gündemde olan konulardan bir tanesi emeklilere 10 maaş faizsiz kredi, 3 maaş da avans verileceği yönündeydi. Ancak meclisten henüz bu konu için onay gelmedi. Emeklilere bankalar tarafından verilen oranlarda şu an itibari ile maaşlarının 10 katı tutarında kredi verilmektedir. Bu hesaplamaya göre;

Maaş TutarıKredi Çekilebilecek Tutar
1.500 TL15.000 TL
2.000 TL20.000 TL
2.500 TL25.000 TL
3.000 TL30.000 TL
3.500 TL35.000 TL

Ancak müşterilerin yaş, gelir durumu ve kredi notları göz önünde bulundurularak kendilerine 50 bin TL’ ye kadar kredi verilmesi mümkün olmaktadır.

Halkbank Mini Emekli Kredisi

Halkbank tarafından 75 yaşına kadar emekli banka müşterileri düşük meblağlardaki kredi ihtiyaçları için verilen mini kredilerden yararlanabilirsiniz.

 • Kredi vadesi 36 ay olarak belirlenmiştir.
 • Kredinin faiz oranı yüzde 1,58 olarak belirlenmiştir.
 • Emeklilere özel olarak verilen bu kredinin üst limiti 5 bin TL‘ dir.
 • 26,25 TL tahsis ücreti ödeyerek kredi alabilirsiniz.
 • Kredi başvurularını banka  şubeleri aracılığı ile yapabilirsiniz.
 • MINI, T.C. kimlik numarası, gelir, kredi tutarını aralarında bir boşluk bırakarak 3452‘ ye göndererek de mini kredi başvurusu yapabilirsiniz.
 • 5 bin TL’ nin üstündeki kredi başvuruları kabul edilmemektedir.
 • Kredi çekebilmek için emekli maaşınızı Halkbank şubeleri aracılığı ile almanız gerekmektedir. Detaylar.
Halkbank Mini Emekli Kredisi
Halkbank Mini Emekli Kredisi

İhtiyaç duyduğunuz tutar 5 bin TL ise, mini krediye başvurabilirsiniz. Halkbank anlaşmalı konut firmalarından yapacağınız konut alımlarında uygun faiz oranları uygulanmaktadır. Bu kredilerden yararlanarak konutlarınızı daha düşük maliyetle alabilirsiniz.

Halkbank Mutlu Emekli Kredisi Hesaplama

Çekmek istediğiniz kredi tutarının 5 bin TL ‘ den fazla olması durumunda mini emekli ihtiyaç kredilerinden yararlanamayacağınızı söyledik. Bu durum kredi çekemeyeceğiniz anlamını taşımıyor. Halkbank tarafından verilen mutlu emekli ihtiyaç kredisi ile 50 bin TL’ ye kadar ihtiyaç duyduğunuz finansmanın sağlanması amacı ile kredi alabilirsiniz.

Kredinin Özellikleri: 

 • Mutlu emekli kredisi bir ihtiyaç kredisi çeşidi olduğundan dolayı vade 36 ay olacaktır.
 • Kredi için faiz oranları çekilecek olan kredi tutarına göre değişiklik göstermektedir.
 • Kredi üst limiti 100 bin TL olarak belirlenmiştir.
 • Krediler tahsis ücretsiz de verilebilmektedir.

▶ 25 bin TL’ ye kadar tahsis ücretli kredilere uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,55 olacaktır. Ayrıca tahsis ücretsiz olarak kredi alınması durumunda ise faiz oranı yüzde 1,60 olacaktır.

▶ 50 bin TL’ ye kadar tahsis ücretli kredilere uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,69 olurken, tahsis ücretsiz kredilere uygulanacak olan faiz oranı yüzde 1,74 olacaktır. 25 bin TL’ ye kadar olan tutarların yetersiz olması durumunda 50 bin TL’ ye kadar verilecek olan kredilerden yararlanabilirsiniz.

Mutlu Emekli İhtiyaç Kredisi

Vade
Aylık Taksit Tutarı
12 ay903,15 TL
24 ay485,44 TL
36 ay347,24 TL
12 ay1.806,30 TL
24 ay1.089,80 TL
36 ay694,48 TL
12 ay4.515,75 TL
24 ay2.427,18 TL
36 ay1.736,21 TL
Halkbank Mutlu Emekli Kredisi Hesaplama

Yukarıdaki tabloda sizler için yaptığımız örnek kredi hesaplamalarını inceleyebilirsiniz. Hesaplamalarımız tahsis ücretli kredilerde uygulanacak olan faiz oranları dikkate alınarak yapılmıştır. Ziraat Bankası emekliye kredi başlığı altında 4 farklı kredi veriyor. Bu kredilerden yararlanarak finansman ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Halkbank 5 Bin TL Faizsiz Kredi Veriyor

Halkbank tarafından şu an itibari ile başlatılan faizsiz kredi kampanyası bulunmamaktadır. Ancak faiz oranları yavaş yavaş düşmeye başlamıştır. 5 bin TL nakit ihtiyacı olanlara mini kredilerden çekmelerini tavsiye etmekteyiz. Gerçi şu noktaya da değinmekte yarar var. Emekliler düzenli gelire sahip olduklarından dolayı zaten bankalar tarafından kendilerine kredi verilmesi muhtemeldir. Tabi yaş konusu da göz ardı edilmemelidir. Bankalar tarafından müşterilerin yaşı vade belirlemede etkileyici unsur olmaktadır. Ancak ihtiyaç kredilerinin vadeleri düşük olduğundan dolayı bankalardan olumsuz bir yanıt alınacağını düşünmemeliyiz.

Halkbank 5 Bin TL Faizsiz Kredi
Halkbank 5 Bin TL Faizsiz Kredi

Özellikle 5 bin TL. tutarında krediler genel olarak internet üzerinden de başvurulabilecek e-krediler yolu ile sağlanmaktadır. Gelir belgesi olmayanlar dahi verilen bu düşük meblağlar sayesinde kredi alabilmektedir. Yine belirtmemiz gerekiyor ki bu tarz krediler faizsiz değildir. Ancak Cepteteb, Enpara.com gibi sistemler bankaların sanal şubeleri olduğundan dolayı kredi tahsis ücreti, dosya masrafı vb. ekstra ücretler talep edilmemektedir. Düşük tutarlardaki kredi ihtiyaçlarınızı bu yollarla halledebilirsiniz.

Halkbank Emekliye Faizsiz Kredi Veriyor mu?

Halkbank tarafından emeklilere  mini krediler ve mutlu emekli kredisi dışında verilen başka bir kredi bulunmuyor. Emeklilerimiz taşıt , konut alımları için de yine banka şubelerine başvuru yapabilirler. Ancak bu kredilerde kendilerine uygulanacak olan faiz oranları diğer müşteriler ile aynı olacaktır. Maaşınızı bu bankadan almanız koşulu ile, gelirinizi de belgeleyerek kredi çekebilirsiniz.

Ancak düşük faizli kredilerden yararlanmak istiyorsanız, özellikle konut alımları konusunda size bir tavsiyemiz var. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank tarafından başlatılan kampanyalar neticesinde anlaşmalı olan inşaat şirketlerin alacağınız konut kredileri için  uygulanacak faiz oranı yüzde 1,49 olacaktır. Tabi konut kredilerini farklı bir açıdan ele almak gerekmektedir. Bu kredilerin vadeleri uzun olduğundan dolayı, emeklilerin yaşları göz önünde bulundurulacaktır. Bankaların geneli tarafından emeklilerin akli dengelerinin yerinde olduğunun kanıtlanması üzerine kredi alabilir. Konut kredileri genelde 120 ay vadeli olduğundan dolayı emeklilerin 80 yaşında elbette ki 10 yıl vadeli olarak konut kredisi çekmeleri beklenemez.

Mevzu tüketici kredisi ise, tüketici kredilerini vadeleri 36 ay olduğundan dolayı emeklilere kredi verildiği bilinmektedir. Halkbank tarafından belirlenmiş olan yaş sınırının 75 olduğundan söz ettik. Örneğin 72 yaşındaki bir banka müşterisi rahatlıkla 3 yıl vadeli olarak kredi kullanabilecektir. Örneğin kedi başvurusu yapan banka müşterisi 74 yaşında ise kendisine 1 yıl vadeli olarak kredi verilecektir. Kredi vadesi daha uzun olamayacaktır. Banka tarafından emeklilere verilen faizsiz bir kredi bulunmasa da, emekli maaş müşterilerine verilen kredilerin faiz oranları düşük olmaktadır.

Halkbank Maaş Müşterisi Kredisi

Halkbank’tan emekli kredisi almak için temel şart, bankanın müşterisi olmaktır. Zaten işlemlerin daha kolay ilerlemesi için sizlere tavsiyemiz emekli maaşınızı aldığınız bankadan kredi çekmeniz. Maaş müşterisi olduğunuz bankada zaten tüm bilgileriniz yer alacaktır. Bu sebeple kredi başvurusunda bulunurken bankanın sizden talep edeceği tek evrak T.C. kimlik belgeniz olacaktır. Bu evraklar dışında konut kredisinde almak istediğiniz konuta ait tapu fotokopisi gerekecektir.

Bankanın dikkat edeceği diğer bir husus müşterilerinin kredi notu olacaktır. Şayet kredi notunuz düşükse bankalar tarafından size kredi verilmesi pek mümkün olmayacaktır, hatta maaş müşterisi dahi olsanız. 5 yıllık geçmişinizin yer aldığı bir sistemde banka müşterilerinin ödemeleri, hesaplarındaki meblağlar, kredi kartları ile ilgili tüm bilgilerin yer aldığı bir sistem bulunmaktadır. Bu sistemdeki tüm bilgiler müşterilerin kredi notlarını oluşturmaktadır. Maaş müşterisi olan bir emekliye, kredi notu düşükse kredi verilmeyecektir. Kredi notu sorgulama işlemi yaparak kredi notunuz hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Muhtemelen emeklilerin maaşı üzerinde bir kredi taksiti  kesintisi var demektir. Maaşları herhangi bir borca kesilenlerin de maaş kalanlarının kredi taksitlerini karşılamaması durumunda kredi alabilmeleri mümkün olmayacaktır.

Halkbank Emekli Promosyon Ödemeleri

Halkbank tarafından maaş müşterilerine sağlanan avantajlardan bir tanesi de emekli promosyon ödemeleridir. 18 yaşını tamamlamış olan emeklilerin promosyon ödemeleri velilerine yapılırken, reşit olan emekliler banka şubeleri aracılığı ile promosyon ödemelerini alabilirler. Promosyon ödemesi almak için herhangi bir şart gerekmiyor. Maaşlarını farklı bir bankadan alanlar Halkbank’ a maaş taşıma işlemi yaparak 3 yıl boyunca maaşını bu bankadan alacaklarını taahhüt ederlerse promosyon ödemesi almaya hak kazanacaklardır.

Promosyon ödemeleri maaş tutarlarına göre yapılmaktadır.

1.500 TL altında emekli maaşı alanlara 500 TL, 1.500 TL ile 2.500 TL arasında emekli maaşı alanlara 625 TL, 2.500 TL üzerinde emekli maaşı alanlara ise 750 TL tutarında promosyon ödemesi yapılacaktır.

0850 222 92 62 numarasını arayarak detaylı bilgi alabilirsiniz. Promosyon ödemesi uygulaması emekliler için 2017 yılında başladı. 2022 yılında bankalara kampanyalarını yeniden güncelleyerek emeklilere özel promosyon ödemeleri yapmaya devam edecektir. Şayet başvurunuzu geçmiş yıllarda yapmışsanız 2022 yılında sözleşmenizi yenileyebilirsiniz. Maaş transferi hakkında detaylı bilgi alabilir ve maaş taşıma işlemlerinizi kolayca yapabilirsiniz.

Emekli maaş müşterileri düşük limitteki ihtiyaçları için mini krediye, 50 bin TL’ ye kadar olan ihtiyaçları için mutlu emekli kredisine başvurabilir.

BİR YORUM YAZIN

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

Tarım Kredi Kooperatifleri Resmi Web Sitesi Değildir.